YTSO, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Düzenliyor

YTSO, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Düzenliyor

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) kendi işini kurmak isteyen Girişimci adaylarına yönelik 4 günlük Girişimcilik Eğitimi düzenliyor.

Eğitime katılmak isteyenler 14 Ocak 2019 tarihinde başlayıp 23 Ocak 2019 tarihlerine kadar başvuru yapabilecek.

Ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak, girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları, bu süreçte kendi rol ve sorumluluklarının farkına varmaları ve kendi iş fikirlerine yönelik iş planı hazırlayabilecek bilgi ve deneyim kazanmaları amacıyla Odamız tarafından KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlenecektir. Eğitime katılıp sertifika almaya hak kazanan girişimciler işlerini kurmaları sonrası KOSGEB’den kuracakları sektörlere göre 360.000 TL ye kadar destekten faydalanabileceklerdir.

29 Ocak -01 Şubat 2019 arası 4 gün sürecek eğitimlere kendi işini kurmak isteyen Girişimci adayları başvuru yapabilirler. Eğitim odamız Meclis Toplantı Solonun da yapılacak olup personelimiz Y.Bülent ARICI tarafından verilecektir. Eğitime katılmak isteyen girişimci adayları https://giris.turkiye.gov.tr/ adresi üzerinden e-devlet şifreleri ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvurusu yapması gerekmektedir. Başvuru tarihi 14 Ocak 2019 tarihinde başlayıp 23 Ocak 2019 saat 24:00 da son bulacaktır.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle