Yılmaz, “Seri Yakalarsak Zirveye Çıkarız”

Yılmaz, “Seri Yakalarsak Zirveye Çıkarız”

Altınova Belediyespor Teknik Direktörü Okan Yılmaz, sezona şampiyonluk parolasıyla girdiklerini ancak ilk yarıda istedikleri sonuçları alamayınca zirveden uzaklaştıklarını söyledi.

Devre arasını iyi geçirdiklerini belirten deneyimli teknik adam, ikinci yarıda yakalayacakları seri ile zirveye çıkacaklarını belirtti.

Kadrolarını 3 takviye ile güçlendirdiklerini belirten Yılmaz, devre arasında transfer yapmanın zor olduğunu dile getirerek hazır oyuncuları kadrolarına kattıklarını dile getirdi.

İkinci devrede seri yakaladıkları taktirde zirveye çıkacaklarını belirten Altınova Belediyespor Teknik Direktörü Okan Yılmaz, “Sezon başında şampiyonluk olan hedefimizden herhangi bir sapma olmadı. Üst düzey oyuncular transfer ettik. Ancak üst liglerde oynayan oyuncular alt liglerde futbol hayatını sürdürünce bocalama dönemi yaşıyor. Ancak çok pahalı ve çok iyi oyuncularla da bazen başarı gelmiyor. Bizim için her şey bitmedi, bazı mevkilerimizde yaşanan sıkıntıları gidermek adına kadromuza takviyeler yaptık. Benim daha önceden tanıdığım güvendiğim futbolcularla anlaşma sağladık. Ligin ikinci yarısında takım halinde birlik ve beraberliği sağladığımız takdirde başarı gelecektir. Futbol her sonuca açık bir oyun ve biz hiçbir şekilde inancımızı yitirmedik. Hedefimiz olan şampiyonluğa uzak kalmış olabiliriz ancak 4-5 maçlık seri yakaladığımız takdirde avantajlı konuma geleceğiz. Bu ilçede ve bu takımda futbol potansiyeli üst düzeyde. Altınova Belediyespor’un hedefi her zaman mücadele ettiği ligi en üst seviyede bitirmektir. Biz takım olarak ligin ikinci yarısında elimizden gelen bütün mücadeleyi göstereceğiz. Takım iskeletini bozmamaya özen gösterdik. Sıkıntı yaşanan mevkilere kaliteli isimleri kazandırarak, mevcut kadromuzu daha da güçlü hale getirdik. Bir çok rakibimiz 3-4 sezon boyunca aynı takım iskeletiyle mücadele etti, sabretti ve başarılı oldu. Bizim tek sıkıntımız sezon başındaki transfer ettiğimiz oyuncuların hazır gelmemesiydi. Bu eksikliği tamamen üzerimizden attık ve yeni transferlerimizin de tam kapasite ile hazır olması bizim için büyük bir avantaj olacak. Kulübümüzün menfaatlerini ön planda tutarak transferde ince eleyip sık dokuduk ve ihtiyacımız olan mevkilere en iyi isimleri kazandırdık. İnşallah yeni sezonda hep birlikte el ele vererek başarılı olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle