Yeşil OSB Enerjisini Güneşten Sağlayacak

01 Kasım 2021 09:12
Yeşil OSB Enerjisini Güneşten Sağlayacak

“Yeşil Sanayi Üssü” sloganı ile yola çıkan Yalova Makine İhtisas OSB, bu yönde atılan adımlarla dikkatleri üzerine çekiyor.

OSB, enerji ihtiyacının %100’ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlamak adına bünyesinde bir güneş enerjisi santrali oluşturacak.

Yalova’ya sağlayacağı istihdamının yanısıra üretimi ile ülke ekonomisine de ciddi bir destek verecek olan Yalova Makine İhtisas OSB hızla yükseliyor. Yalova Makine İhtisas OSB’yi diğerlerinden farklı kılan en önemli özelliklerinin başını ise, “Yeşil” bir sanayi üssü olması çekiyor. Bu anlamda Yalova’nın hassasiyetlerini her zaman göz önünde tutan OSB enerjisini dahi yenilenebilir kaynaklardan sağlamak adına önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Bu anlamda OSB’nin sosyal paylaşım hesabı üzerinden yapılan açıklamada, “Bölgenin enerji ihtiyacının %100’ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlama hedefiyle; OSB'mizin ortak enerji tüketimlerini, kurulacak güneş enerji santrali ile karşılayacağız. Temiz çevre ve temiz enerjisi ile Yalova OSB, geleceğin sanayisi olma yolunda ilerliyor” denildi.

Kendi suyunu kullanacak
Yalova Makine İhtisas OSB, su ihtiyacını da yine kendi oluşturacağı göletten karşılayacak. Bu anlamda yapılan açıklamada ise, “OSB’miz bünyesinde bulunan baraj göleti projemiz DSİ tarafından onaylandı. OSB'mizde tüketilecek tüm suyu kendi göletimizden temin edeceğiz. Yeşil OSB kimliğimiz ile geleceğe yatırım yaparak şehrimizin su kaynaklarını tüketmeden yağmur sularından besleniyor olacağız. Yapımı ve işletimi OSB'miz tarafından gerçekleştirilecek baraj göletimizden ayrıca tarımsal sulamalar da gerçekleştirilebilecek” bilgilerine yer verildi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle