Yeniyol LGS Türkiye Birincilerini Kabul Etti

06 Temmuz 2022 10:01
Yeniyol LGS Türkiye Birincilerini Kabul Etti

Yalova Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol LGS’de 500 tam puanla Türkiye birincisi olan 2 öğrenciyi makamında ağırlayarak, hediye takdim etti. Çocukları kutlayan Yeniyol, “Yüzümüzü ağırttınız” dedi.

05 Haziran 2022 Pazar günü gerçekleştirilen LGS sınavının sonuçları açıklandı. Yalova 81 il arasında birinci çıkartan 40 il arasında yer aldı. 500 tam puan alarak birinci olan Yalovalı 2 öğrenci Yalova Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol tarafından makamda konuk edildiler. Okul müdürleri ve aileleri ile birlikte makama gelen LGS Türkiye birincileri Poyraz Savaş ve Berat Emir Güngör Yalova Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol tarafından tebrik edildi. Burada konuşan Yeniyol, “2 yılı aşkın süredir Yalova’da Milli Eğitim Müdürlüğü görevini sürdürüyorum. Akademik eğitim konusunda Yalova’da bir sorun yok. Çünkü bilginin açık ve net olarak ortada olduğu bir çağda yaşıyoruz. Bartın, Aydın, Muğla gibi butik iller bu konuda bir hayli iyi durumdalar. Yalova’nın okullarının fiziki kapasitelerinin güncellenmiş olması. Güçlendirmesi olan okulumuz az. Bu yönümüzle de diğer illere oranla şanslı bir iliz. Yalova Lisesi’ni yıktık. Ağustos ayında ihalesini yapacak ve hızla tamamlayacağız. Bizim binalarla ilgili sorunumuz yok. Elbette elde edilen başarının temelinde öğretmen, okul idaresi ve velilerin özverisi yatıyor. Pandemi sonrasında 2021/2022 eğitim ve öğretim yılında da 81 il içerisinde 81 il içerisinde 40 il birinci çıkardı. Yalova’dan da 2 birinci çıktı. Bu yavrularımız elde ettikleri başarı ile yüzümüzü ağırttı, ilimizi mutlu ettiler. İnşallah ben bu başarının devamını üniversite sınavlarında da bekliyorum” dedi.
LGS Birincilerinden Özel Güçlü Okulları öğrencisi Poyraz Savaş tercihini İstanbul Erkek Lisesi, Abdülhamit Han Ortaokulu öğrencisi Berat Emir Güngör ise Galatasaray Lisesi’nden yana kullandılar. Makamda gerçekleşen törende Yalova Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol tarafından birincilere tablet hediye edildi.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle