Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yalova’daydı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yalova’daydı

Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak Yalova’ya gelerek parti teşkilatını ziyaret etti.

Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çolak mutlaka erken seçime gidileceğini dile getirerek, “Bizim Cumhurbaşkanı adayımız Dr. Fatih Erbakan’dır” dedi.

Bir dizi temasta ve ziyarette bulunmak üzere Yalova’ya gelen YRP Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak partisinin il binasına gelişinde YRP Yalova İl Başkanı Mustafa Berber, il yönetim kurulu üyeleri ve çevre illerden gelen partililer tarafından karşılandı. Partide basın mensuplarına ülke gündemi hakkında değerlendirmelerde bulunan Çolak, YRP’ye basında sansür uygulandığından da şikayet etti. Ancak hiçbir şeyin kendilerini yıldıramayacağını ifade eden Çolak, “Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Muharrem İnce kanallarda boy boy gösteriliyor. Ama hepsini toplasanız üye sayısı Yeniden Refah Partisi’nin yarısı bile etmeyen bu üç partinin aksine YRP kanallarda yer almıyor. Ama ne yaparlarsa yapsınlar bizi yıldıramayacak, yolumuzdan döndüremeyecekler” dedi.

“Önümüzdeki yıl erken seçim var”
Ziyaretinde basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan YRP Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak, erken seçimin konusunun hatırlatılması üzerine ise, “Anayasanın 101. Maddesine göre Cumhurbaşkanı 2 kez seçilir. Şu anda 2 kez seçildi. Recep Tayyip Erdoğan’ın 1 kez daha seçilebilmesi için erken seçim kararı alınması zorunluluğu var. Görev süresinin bitmesine 1 yıl kala erken seçim kararı alınamıyor. 2 yıl var daha görev süresinin bitmesine. Dolayısıyla ya bu sene ya da önümüzdeki yıl erken seçim kararı alacak” dedi.

YRP Cumhurbaşkanı adayını açıkladı
YRP’nin her hangi bir ittifak içerisinde yer alıp almayacağının sorulması üzerine ise Çolak, “Son anda bir gelişme yaşanmazsa bizim kararımız seçime tek başına girmektir. Bizim Cumhurbaşkanı adayımız Dr. Fatih Erbakan’dır. Bu noktada şu anda kararlıyız. Ama siyasette 24 saat çok uzun bir zamandır. Bazen ülkemizin menfaati doğrultusunda şartlara göre yeni kararlar almak da gerekebilir” diye konuştu.

Yeni anayasaya destek verdi
Yeni Anayasa yapılmasına sıcak baktıklarının altını çizen Çolak, “Yeni anayasa ile ilgili de bir takım çalışmalar yapıyoruz. Anayasa değişsin. Ama birilerinin güdümünde bir anayasa olmasın. Çok sesli bir anayasa olsun. Her kesimin fikri alınarak bir anayasa metni oluşturulsun”

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle