Yazlık Sinema Günlerine Büyük İlgi

Yazlık Sinema Günlerine Büyük İlgi

16-22 Temmuz tarihleri arasında sürecek olan 3. Yalova Nostaljik Sinema Günleri Yalovalılardan olduğu kadar nostaljiyi yaşamak isteyerek çevre illerden gelenlerden de büyük ilgi görüyor.

Yalova 3. Nostaljik Sinema Günleri hız kesmeden sürüyor. 16 Temmuz 2018 tarihinde Türk Sinemasının unutulmaz isimleri Filiz Akın ve Ediz Hun’un katılımı ile gerçekleşen açılışın ardından her gün efsane bir Yeşilçam filmi beyaz perdede Yalovalılarla buluşuyor. Bu nostaljiyi yaşamak isteyen çok sayıda vatandaş eski günlerde olduğu gibi 1 TL’lik sembolik bilet ücretini ödeyerek filmin oynayacağı alana giriyor. Burada çekirdek ve gazoz eşliğinde başlayan filmi izleyen vatandaşlar unutulması güç bir gün geçiriyorlar. Nostaljik Sinema Günlerini duyarak Bursa’dan Yalova’ya gelen Necla Tok adlı bayan, “Eskiden yazlık açık hava sinemaları vardı. Yaz gecelerinde sinemaya gider ve bir birinden güzel Türk filmlerini izlerdik. Ama artık bu güzellikle yok oldu. Yalova Belediyesi’nin bu nostaljiyi yaşattığını duyduğumda gelmek istedim. Burada oturup o eski günleri yaşamak baha biçilmez bir duygu. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’a çok teşekkür ederim” dedi.

Bu yıl 3.sü düzenlenen Nostaljik Sinema Günleri 22 Temmuz 2018 Pazar günü oynatılacak olan , “Hababam Sınıfı Tatilde” filmi ile sona erecek.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle