YAÜ Afet İletişim Hattı Kurdu

08 Şubat 2023 09:25
YAÜ Afet İletişim Hattı Kurdu

Yalova Üniversitesi afet bölgesinde ikamet eden YAÜ öğrencilerinin ihtiyaçlarına cevap vermek adına bir iletişim hattını devreye soktu.

Yalova Üniversitesi öğrencisi olan ancak afetten etkilenen illerde ikamet eden öğrencilere yardım etmek ve ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamak adına bir iletişim hattı oluşturuldu. Konuyla ilgili olarak Yalova Üniversitesi tarafından yapılan paylaşımda ise, “Kahramanmaraş ve depremden etkilenen çevre illerde yaşayan öğrencilerimiz ihtiyaç halinde üniversitemizin 0533 918 30 77 numaralı, ‘Yalova Üniversitesi Afet İletişim Hattı’na 7 gün 24 saat ulaşabilirler. Unutmayın Yalova Üniversitesi ailesi olarak her zaman yanınızdayız” denildi.

Üniversite yetkilileri bu hat vasıtası ile üniversiteyle iletişime geçen deprem bölgesindeki YAÜ öğrencilerin ihtiyaçlarının ivedilikle bölgeye ulaştırılacağı belirtildi.
Öte yandan depremzede vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması adına bir de yardım kampanyası başlatan Yalova Üniversitesi bölgedeki vatandaşların ihtiyaç duyduğu eldiven, mont, bot, bere, çocuk montu, tüplü katalitik soba, tüp, yatak, battaniye, powerbank, konservelerden oluşan gıda kolisi, çocuk bezi, çocuk maması, kadın pedi, temizlik ve hijyen malzemelerinin Yalova Üniversitesi Merkez Kampüsü Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Spor Salonu’na teslim edilebileceğini duyurdu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle