“Yalova’yı Yeniden İmar Edeceğiz”

“Yalova’yı Yeniden İmar Edeceğiz”

AK Parti Yalova Belediye Başkan adayı Yusuf Ziya Öztabak Yalova’ya CHP döneminde kaybedilen 5 yılı geri vereceklerini. Belediyeyi kazandıkları günden başlayarak ili yeniden imar edeceklerini dile getirdi.

2019 yerel seçimleri için çalışmalara başlayan AK Parti’nin Yalova Belediye Başkan adayı Yusuf Ziya Öztabak önemli açıklamalarda bulundu. Yalova’nın CHP döneminde 5 yılını kaybettiğini belirten Öztabak, “Bizim de belediye meclisinde kendisine destek sağlamamıza ve yapılacak yatırımlar anlamında önünü kesmememize rağmen 5 yıldır CHP’li belediye başkanının bu ile hiçbir hizmeti olmadı. Yalova bu 5 yılda çok daha güzel bir yerde olmalıydı. Biz Yalova’nın 5 yılını geri vereceğiz. İktidar partisinin de gücünü arkamıza alarak Yalova’ya hak ettiği hizmetleri kazandıracağız. Yalova ile ilgili hayallerimiz var. Cumhurbaşkanımızın da tüm vatandaşlarımıza selamı var. Yalova Belediyesi’ni devraldığımız günden itibaren belediyede ciddi bir yapılandırmaya gideceğiz. Ardında da Yalova’ya gereken tüm yatırımları getireceğini dile getirdi. Bu Cumhurbaşkanımızın Yalova’ya sözüdür. Var gücümle Yalova’ya hizmete hazırım. Kendimi Yalova’ya ve halkıma hizmete vakfetme azmi ve kararındayım” dedi. 

“Belediye borç batağında”
CHP Merkez İlçe Başkanı Umut Güçlü de seçim öncesinde yaptığı açıklama ile belediye yönetimine yüklendi. 55 milyon TL borçla devralınan belediyenin 272 milyon TL borç yüküne getirildiğini vurgulayan Güçlü, “Bir önceki seçimde Yalova halkı teveccüh göstermedi. Türkiye’de demokrasi var. Biz vatandaşımızın tüm kararlarına saygılıyız. Ama bu dönem çok kuvvetli bir meclis oluşturarak Yalova halkını hizmetlerle tanıştıracağız. Cumhurbaşkanımız bize, ‘Yalova Belediyesi’ni alın. Önce belediyede reform yapacağız. Ardından da tüm Yalova’yı bir inşaat ve imar alanına dönüştüreceğiz’ dedi. Yalova’yı baştan aşağıya imar edeceğimizin sözünü halkımıza bizzat Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan verdi. Yalova Belediye Başkanlığını 5 yıldır sürdüren Vefa Salman söylediği ve vaat ettiği hiçbir şeyi yerine getirmedi. Akla hayale gelmeyen hayali vaatlerle halkın karşısına çıtı ama hiç birini yerine getiremedi. 55 milyon TL ile belediyeyi devraldı. Şu anda belediyenin 216 milyon TL borcu var. 56 milyon TL’lik de yer sattı. Toplamda 272 milyon TL’den 55 milyonluk eski borcu çıkarınca 217 milyon TL bir paranın harcandığını görüyoruz. Bu para ile hangi hizmet yapıldı. Bu para nereye harcandı. Bunun hesabını Yalova halkına vermek zorunda” diye konuştu.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Suat

05 Aralık 2018 20:36
Hobaaaaaaaaaaaaaa, tabiyaaa yeniden insaa et nasil olsa ekmek elden su golden. Birakin fazla balonu sonra tissssssssssssss oluyorsunuz, paranin nereye harcandigi kurusu kurusuna belli demogoji yaparak oy toplanmaz. Sanki Yalovada hic AKP li belediyeler gorev yapmamis gibi konusuyorsunuz, sizin zamaninizida gordu bu halk.