“Yalova’ya Hizmete Adayım”

27 Ocak 2023 09:19
“Yalova’ya Hizmete Adayım”

CHP Yalova İl Başkan Yardımcısı Sinan Giray milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa etti. Giray, “Yalova’ya hizmete adayım” dedi.

CHP’de milletvekili aday adaylığını açıklayan isimlerden birisi de CHP Yalova İl Başkanlığı Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Sinan Giray oldu. Giray milletvekili aday adayı olduğu için görevinden istifa etti. Amacının Yalova’ya hizmet olduğunu ifade eden Giray, “Yalova’ya canı ile bağlı bir insanım. Yalova’nın STK’larını iyi tanıyan, Yalova esnafını ve halkının iyi analiz eden bir insanım. Yalova’nın neye ve hangi yatırıma ihtiyacının olduğunu bilen bir insanım. Ben Ankara’da, Yalova’mızı temsil etmek istiyorum. Biz Ankara’yı boş yere suyolu yapanlardan değil. Yalova’ya yatırım getirebilen, Yalova için eser bırakabilen bir profil çiziyoruz. Bu yüzden Yalova’mıza milletvekili olarak hizmet etmek istiyorum. Genel Başkanımız ve Genel Merkezimizin onayı ile inşallah milletvekili olarak gösterilirsek ve milletimiz bizi bu makama layık görür ise ilimiz için canla başla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Saha çalışmalarına da zaman kaybetmeden başlayacağını ifade eden Giray, daha şimdiden halktan gördüğü teveccühün kendisini çok mutlu ettiğini ifade etti.

Sinan Giray Kimdir?

Siyasete 1987 yılında SHP Gençlik komisyonunda görev alarak başladı. Partinin çeşitli kademelerinde yönetici ve delege olarak görev yaptı. 1995 yılında Cem Vakfı Yalova Şubesini kurdu ve 20 yıl başkanlık yaptı. Yalova’ya, ülkeye örnek olabilecek Cem Evi projesinin mimarı olarak dikkat çekti. Cem Vakfı Genel Merkezinde Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Yalova Kent Konseyinde iki dönem Sivil Toplum Kuruluşlarından (STK) Sorumlu Başkan Yardımcılığı yaptı. 2009 Yerel seçimlerinde Yalova Belediye Başkanı kontenjanından meclis üyesi adayı oldu. 2009-2014 yılları arasında STK’lar ve Kültür İşlerinden Sorumlu Belediye Başkan Danışmanı olarak görev yaptı. 2014 yılında Yalova Belediye Başkanı kontenjanından Belediye Meclis Üyeliğine seçildi ve CHP Meclis Üyesi olarak beş yıl görev yaptı. İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü mezunu. Halen Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü son sınıf öğrencisi olarak eğitim hayatını sürdürüyor. İngilizce biliyor. Evli ve iki çocuk babası.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle