Yalovalılar Ençok Dolaşım Sistemi Rahatsızlığından Ölüyor

Yalovalılar Ençok Dolaşım Sistemi Rahatsızlığından Ölüyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Marmara Bölgesi illerinin ölüm sebeplerinin istatistiğini çıkardı. Buna göre Yalova'da  her 100 kişiden 41'i dolaşım sistemi rahatsızlığına bağlı bir hastalık nedeniyle hayatını kaybediyor.

TÜİK Marmara bölgesinde meydana gelen ölümlerin sebeplerini araştırdı. Ölüm oranları ve sebeplerini hazırlanan istatistikle kamuoyuna duyuran TÜİK Yalova'da her 100 kişiden 41'inin dolaşım sistemi rahatsızlığına bağlı gelişen hastalıklar neticesinde hayatını kaybettiğini belirtti. TÜİK Yalova ve Marmara bölgesinde bulunan diğer illerde ki ölüm sebeplerini şu şekilde aktardı;

"Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Yalova’da İlinde toplamda 1 358 kişinin Ölüm nedenlerine göre incelendiğinde, 564 kişi (%41,5) Dolaşım sistemi hastalıkları, 320 kişi (%23,6) İyi huylu ve kötü huylu tümörler (malign ve benign neoplazmlar),149 kişi (%11,0) Solunum sistemi hastalıkları, 83 kişi (%6,1) Endokrin (iç salgı bezi), beslenme ve metabolizmayla ilgili hastalıklar, 35 kişi ( %2,6) Dışsal yaralanma nedenleri ve zehirlenmeler, 44 kişi (%3,2) Sinir sistemi ve duyu organları hastalıkları, 163 kişi (%12,0) diğer nedenler olmuştur. 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle