Yalovalı Öğrencilerden Büyük Başarı

04 Ağustos 2022 10:17
Yalovalı Öğrencilerden Büyük Başarı

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nin Ordu ayağındaki yarışmaları sona erdi.

Burada Sağlıkta Yapay Zeka kategorisinde yarışan Şehit Sercan Yazar Makine ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan ekip 20 takım arasında 8. Olarak büyük bir başarıya imza attı.

TEKNOFEST Karadeniz çerçevesinde, Ordu’da 7 dalda yarışmaların düzenlendiği festivalin finali gerçekleştirildi. Tayfun Gürsoy Parkı’nda 29-31 Temmuz 2022 tarihleri arasında gerçekleşen festivalde Yalova’yı ise Şehit Sercan Yazar Makine ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan ekip temsil etti. TEKNOFEST’in Ordu ayağında, karma sürü simülasyon, sürü robotlar, sağlıkta yapay zeka, jet motor tasarım, akıllı ulaşım, tarım teknolojileri, tarımsal ika yarışmaları olmak üzere toplamda 7 yarışma yapıldı. Yalova’yı temsilen Sağlıkta Yapay Zeka kategorisinde yarışan Şehit Sercan Yazar Makine ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Erdoğan Bektaş ve Mert Topal’dan oluşan ekip yarışan diğer bir çok ekibi geride bıraktı. Oluşturulan jüri tarafından yapılan değerlendirmede Yalova ekibi, “Hafızalı ve yüz tanımalı ateş ölçer” projesi ile 20 takım arasında 8. sırada yer alarak büyük bir başarıya imza attılar.
Elde edilen başarıyı değerlendiren Şehit Sercan Yazar Makine ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fatih Olğun ise, “TEKNOFEST Karadeniz çerçevesinde, Ordu’da düzenlenen yarışmada okulumuzun öğrencileri okul yöneticilerimiz ve Elektrik Elektronik öğretmenimiz Kamil Bala ile birlikte burada yarıştılar. Sağlıkta Yapay Zeka kategorisinde yarışan ekibimiz 20 takım arasında 8. Sırada yer alarak önemli bir başarıya imza attı. Öğrencilerimiz Erdoğan Bektaş ve Mert Topal’ı yürekten kutluyorum. Hazırlık ve katılım konusunda katkılarından dolayı Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Direnç Özdemir'e ve Yönetim Kuruluna ayrıca teşekkür ediyorum” dedi. 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle