Yalova’dan Robotik Başarı

21 Mart 2023 11:30
Yalova’dan Robotik Başarı

Yalova Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nun robotik takımı Brain Storms, dünyanın en büyük robotik yarışması olan VEX IQ Robot yarışmasının Türkiye Finali’nde birinci oldu.

Brain Storms takımı da bu yıl İstanbul Kadıköy Caferağa Kapalı Spor Salonu’nda 36 takım ile mücadele ettiği Türkiye Finali’nde “Sportmanship Award” ödülü kategorisinde birinci oldu. Takımın başarısını kutlayan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu bilişim teknolojileri öğretmeni ve takım koçu Onur Ağırman, "Daha önce bölgesel olarak düzenlenen İzmir, İstanbul, Eskişehir yarışmalarında da ödül alan takımın Türkiye finallerinden de birincilik ile döndüklerini belirtti. Öğrencilerini ve destekleyen herkese teşekkür eden Ağırman, sonraki yıllarda hedeflerinin Yalova’yı ve ülkemizi Avrupa’da ve Amerika’da uluslararası yarışmalarda temsil etmek için çalışacaklarını söyledi.

VEX IQ Robot yarışması, ortaokul ve liselere yönelik dünyanın en büyük robotik etkinliği olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiş bir organizasyonu olarak biliniyor. Yarışmada her yıl heyecanlı bir mühendislik problemi oyun formatında veriliyor ve öğrenciler, öğretmenler ile mentörleri rehberliğinde robotlar yaparak  yıl boyunca düzenlenen turnuvalara katılıyorlar.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle