Yalova’da Yabancılara 1008 Konut Satıldı

Yalova’da Yabancılara 1008 Konut Satıldı

Türkiye İstatistik Kurumu Verilerine göre Yalova’da 2020 yılının ilk 10 ayında yabancılara toplamda 1008 konut satışı gerçekleştirildi.

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından elde edilen bilgilere göre yabancıların Türkiye'de hangi şehirde yatırım yaptıkları, konut tercih ettikleri açıklandı. Son yıllarda yapılan düzenlemeler sonrasında yabancıların Türkiye'den konut alma talepleri artarken en çok tercih edilen şehirlerde belli oldu.

2020 yılının ilk 10 ayında elde edilen satış rakamlarında Türkiye genelinde yabancılara konut satışı toplam 31 bin 423 olarak gerçekleşti. Bu satışların çok büyük bir kısmı ise iki şehre oldu. Yabancıların en gözde şehri İstanbul olurken Antalya ikinci sırada yer aldı.  Yılın ilk 10 ayının verilerine göre yabancılar İstanbul'dan 14 bin 424 konut satın aldılar. İstanbul satış rakamıyla yabancıların tercih listesinde ilk sırada yer aldı. Listenin ikinci sırasında yer alan Antalya'da ise 10 aylık bölümde 6 bin 53 adet konut satışı yapıldı.  Yabancıların tercih listesinde yer alan diğer iller ise Ankara, Bursa ve Yalova oldu. Yabancılar Ankara’da 2 bin 176, Bursa 1068 ve Yalova'da 1008 konut aldılar. Bu şehirlerin ardında ise Mersin, İzmir, Samsun geldi. 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle