Yalova'da Gençler Değerleriyle Yetişiyor

06 Aralık 2022 08:39
Yalova'da Gençler Değerleriyle Yetişiyor

Yalova İl Müftülüğü, "Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum" projesi kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Yalova İl Müftülüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Müdürlüğü iş birliğinde yürütülen "Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum" projesi devam ediyor. Bu kapsamda projenin uygulandığı Zübeyde Hanım Ortaokulu öğrencileri, İl Müftülüğü Gençlik Merkezini ziyaret etti.

Gençlik Merkezi'nde öğrencilerle bir araya gelen İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk, öğrencilerle yakından ilgilenerek sohbet etti. Müftülüğün gençlik hizmetlerinin de tanıtıldığı program sonunda öğrencilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.
Burada proje ile ilgili bilgiler veren Yalova Müftüsü İlyas Yılmaztürk, “Geleceğimizin mimarı kıymetli yavrularımızın millî, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerimizi benimseyen, koruyan, geliştiren ve kendi yaşantılarında inşa eden fertler olmalarını oldukça önemsiyor ve bu konuda elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Gözlerindeki heyecandan evlatlarımız için büyük bir kazanım olduğunu bir kez daha müşahede ettiğimiz ve onların çağın becerileriyle donanmış, bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, aklıselim, kalbiselim ve zevkiselim sahibi, bedensel ve sosyal bakımdan dengeli bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlayacağına inandığımız 'Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum' projesinin önümüzdeki dönem daha da yaygınlaştırılması ve çok daha fazla öğrencimize ulaşılması için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle