Yalova’da 8 Binin Üzerinde Öğrenci Ücretsiz Yemek Hizmetinden Yararlanacak

01 Şubat 2023 11:23
Yalova’da 8 Binin Üzerinde Öğrenci Ücretsiz Yemek Hizmetinden Yararlanacak

Eğitim Öğretim Yılının ikinci döneminin başlayacağı 6 Şubat 2023 tarihi itibarı ile okul öncesi öğrencilerimizin tümü dahil olmak üzere Yalova genelindeki 8 binin üzerinden öğrenci ücretsiz yemek hizmetinden yararlanacak.

Öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanı sıra bedensel gelişimlerine de gösterilen önem ve verilen destek kapsamında Yalova’da bin 468 öğrenci ücretsiz yemek hizmetinden yararlanıyordu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından genişletilen hizmet kapsamında ikinci dönemin ilk gününden itibaren Türkiye genelinde 5 milyon, Yalova genelinde ise 8 binin üzerinde öğrenciye ücretsiz yemek hizmeti verilecek.

Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ise taşımalı eğitimden faydalanan öğrencilerin tamamı ile okul öncesi öğrencilerinin bu hizmetten yararlanacağını söyledi. Yemeklerin Yalova Öğretmenevi, Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve okul öncesi okullarının mutfağında üretileceğini ifade eden Akmeşe, “Bakanlığımız tarafından başlatılan ve ilimizde de çok sayıda öğrencimizin yararlanacağı bu hizmetle öğrencilerimizin sağlıklı ve dengeli beslenmesi için ilgili kurumlarımızın mutfağında en uygun koşullarda öğrencilerimizin yemeklerini hazırlayacağız. Öğrencilerimizin beslenme planları da yaşları ve beslenme ihtiyaçları göz önünde bulundurularak oluşturulacak” dedi.

Öğrencilerin zihinsel gelişimlerinde bedensel gelişimlerinin büyük önem taşıdığını ve öğrencilerimizin sağlıklarının bizler için öncelikli olduğunu belirten Akmeşe; Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ve kapsamı genişletilen bu hizmetin çocukların her yönden gelişmesi açısından büyük önem taşıdığına da dikkat çekti.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle