Yalova Üniversitesi Yeni Akademik Yıla “Merhaba” Dedi

05 Ekim 2022 09:46
Yalova Üniversitesi Yeni Akademik Yıla “Merhaba” Dedi

Yalova Üniversitesinde yeni akademik yılının başlangıcında yeni öğrencilerin uyumu amacıyla düzenlenen ve bir hafta sürecek olan oryantasyon programının ilk günü gerçekleşti.

Yalova Üniversitesinde bir hafta boyunca yeni kaydolan öğrencilere yönelik kampüse, Üniversiteye ve şehre daha hızlı uyum sağlanması amacıyla düzenlenen oryantasyon programının ilk günü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde gerçekleşti. Sırasıyla İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi öğrencilerine oryantasyon sunumları yapılarak öğrencilere Üniversiteyle ilgili hem akademik hem de sosyal faaliyetleri içeren gerekli bilgiler verildi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 15 Temmuz Konferans Salonunda gerçekleşen oryantasyon programlarına Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Vefik Arıca ve Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu, Daire Başkanları, Fakülte Dekanları, Öğretim Üyeleri, İdari Personel ve öğrenciler katılım sağladı. Açılış konuşmaları fakülte dekanları tarafından gerçekleşen programlarda, Rektör Yardımcılarımız da öğrencilere ‘Ailemize hoş geldiniz’ diyerek başarılar dilediler.

Oryantasyon programlarında üniversitemiz ile ilgili temel ve akademik bilgileri içeren sunumu Yalova Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanı Rasim Çetik, üniversitemizin sosyal faaliyetleri hakkında öğrencilerimize bilgi vermek için yapılan sunumları ise Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Yalçın Tokay ile Şube Müdürü Mehmet Purtul gerçekleştirdiler.

Öğretim Elemanlarının ve öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği oryantasyon programı bir hafta boyunca devam edecek.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle