Yalova Üniversitesi Liselerde Aktif Olarak Tanıtılacak

05 Ocak 2023 08:56
Yalova Üniversitesi Liselerde Aktif Olarak Tanıtılacak

Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ve şube müdürleri Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı’yı makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette Yalova Üniversitesi’nin fakülte ve bölümlerinin Yalova’da ki lise son sınıf öğrencilerine daha aktif bir şekilde tanıtımı konusunda da görüş birliği sağlandı.

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ve şube müdürlerini makamında kabul etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Rektör Bahçekapılı, Yalova Üniversitesi’nin ildeki liselerin son sınıf öğrencilerine daha aktif bir şekilde tanıtılması anlamında Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak çalışma yapılmasının önemine değindi.

İldeki eğitim ve öğretim faaliyetleri hakkında Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı’ya bilgiler veren Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ise, Yalova Üniversitesi’nin ilin tek üniversitesi olduğunu ve bu anlamda Yalova’daki gençlerin il dışına gitmek yerine burada eğitim ve öğretim görmelerinin önemine değindi. Bu anlamda ortak yapılacak çalışmalarla üniversitenin tanıtımının daha verimli bir şekilde yapılacağının da altı çizildi.

Ziyarette Yalova Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevinde de bir süre bulunan ve daha sonra Yalova üniversitesi’nde göreve başlayan Sadık Badıllı da hazır bulundu. Burada Yalova Üniversitesi ve Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü çalışmaları hakkında istişarelerde de bulunuldu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle