Yalova Teknofest 2023 Bilgilendirme Semineri Gerçekleştirildi

07 Kasım 2022 09:10
Yalova Teknofest 2023 Bilgilendirme Semineri Gerçekleştirildi

TEKNOFEST Genel Sekreteri ve T3 Vakfı Müdürü Ömer Kökçam tarafından ilde görev yapan öğretmenlere TEKNOFEST hakkında bilgilendirme semineri verildi.

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü’nün davetlisi Yalova’ya gelen TEKNOFEST Genel Sekreteri ve T3 Vakfı Müdürü Ömer Kökçam ilde görev yapan öğretmenlere TEKNOFEST hakkında bilgilendirme semineri gerçekleştirdi. Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen seminere İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ve Yalova Gençlik Hizmetleri Müdürü Celal Kahveci ile eğitim yöneticilerimiz ve öğretmenler katıldı.

Programın açılış konuşmasını Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe yaptı. Akmeşe, akıllı ulaşımdan insansız hava araçlarına kadar pek çok yarışmanın yapıldığı festivalde Yalova’yı en iyi şekilde temsil etmek için geleceğe yön veren eğitimcilerle gençlerin ayaklarını yerden kesip başlarının yukarılara döndürülmesi gerektiğini söyledi.

TEKNOFEST Genel Sekreteri ve T3 Vakfı Müdürü Ömer Kökçam tarafından TEKNOFEST'in başlangıçtan bugüne uzanan serüveni hakkında bilgi verildi. Kökçam, T3 Vakfı olarak sağlıktan turizme kadar her alanda Türkiye için yola çıktıklarını, gençlerimizin her şeyi başarabilecek güce sahip olduğunu ve onları desteklemenin bizlere ayrı bir gurur verdiğini söyledi.  Sadece festival olarak değil Deneyap Atölyeleri ile gençleri eğitmek için 81 ilde çalışmaların kurumsal iş birlikleriyle devam ettiğini söyleyen Kökçam gençleri festivale davet etti.

Geçmişten günümüze TEKNOFEST'e katılımlar ve yarışmalar hakkında da bilgi veren Kökçam; bu yıl İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere üç ayrı şehirde festival gerçekleştirileceğini ve bu yıl Yalova'dan da yüksek katılım beklediklerini dile getirerek yarışma başvuruları hakkında paylaşımda bulundu.

Seminer sonunda emeği geçen herkese teşekkür eden Kökçam'a, Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Celal Kahveci tarafından çiçek hediye edildi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle