Yalova Makine OSB, “Pilot OSB” Oldu

08 Ağustos 2022 10:32
Yalova Makine OSB, “Pilot OSB” Oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bölgesi Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) destekli, “Yenilik Merkezi Projesi” kapsamında Yalova Makine Organize Sanayi Bölgesi’ni, “Pilot OSB” kapsamına aldı.

Yalova Makine OSB’yi AB tarafından finanse edilen, UNDP ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işbirliğinde yürütülen, “Yenilik Merkezi Projesi” kapsamına dahil eden imza Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Fatih Turan, Yalova Valisi Muammer Erol ve Yalova Makine OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir tarafından gerçekleştirilen bir törenle atıldı.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan, Yalova Makine OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, “Bu gurur ve mutluluk tüm Yalovamızın. UNDP destekli Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın yenilik merkezi projesi kapsamında belirlenen bir pilot OSB oluşumuz bugün tescillendi ve resmileşti. Sayın Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varan’a, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Fatih Turan ve ekibine, UNDP yetkililerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Öte yandan, Yenilik Merkezlerinin başlıca hedefi ekonomik aktörlerin rekabet gücünü ve inovasyon yetkinliklerini artırmak suretiyle, yerel işletme ve girişimcilik ekosistemlerini destekleyerek şirketler için cazibe merkezi olmalarını sağlamak olarak belirtildi. Yenilik Merkezleri, girişimciler için kapasite geliştirme hizmetleri, ihtisas programları (İnovasyon Yol Haritası, Ticarileştirme Yol Haritası, Büyüme Hızlandırıcı vs.), laboratuvar ve ofis hizmetleri, farkındalık ve ekosistem geliştirme faaliyetleri sunuyor. İnovasyon ve girişimcilik alanında ulusal ve uluslararası merkezlerine dönüştürmeyi hedefleyen merkezler, aynı zamanda sürdürülebilir kalkınmayı da destekleyecek.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle