“Yalova Lisesi’nin Temeli Şubat-Mart Gibi Atılır”

31 Aralık 2022 12:13
“Yalova Lisesi’nin Temeli Şubat-Mart Gibi Atılır”

Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe kamuoyunda merak konusu olan Yalova Lisesi’nin akıbeti ile ilgili ilk somut tarihi verdi. Akmeşe, “Şubat- Mart ayı gibi Yalova Lisesi’nin temelini atmış oluruz” dedi.

Depreme dayanıksız olduğu için yıkımı gerçekleştirilen Yalova Lisesi’nin aradan geçen 1,5 yıla rağmen halen yapılamaması kamuoyunda, “Yalova Lisesi yapılmayacak mı?” sorularını da akıllara getiriyordu. Bu noktada somut bir tarihle kamuoyunun kafasındaki soru işaretlerine cevap veren Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, “Yalova Lisesi, herkesim gündeminde olan bir konu. Sayın Valimizin de bu konuda çok ciddi emekleri ve yönlendirmeleri oldu. Biz göreve başlamadan önce de epey bir mesafe kat edilmişti. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, Yalova Lisesi, ‘Yalova Lisesi’ olarak yapılacak. Bu nettir ve tartışması da yoktur. Başka bir isim verilmesi de söz konusu değildir. Bakanlığımız Yalova Lisesi’nin yapılması ile ilgili tüm resmi onayları vermiştir. Projesi de bellidir. Projeler tamamlandı. En son mimari ve stabil projesi geldi. Şuan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile birlikte koordineli bir şekilde projeyi yürütüyoruz. Bugün-yarın inşallah evraklar tamamlanmış olacak. Önümüzdeki hafta da Yalova Belediyesi’nden ruhsat onayını alacağız. Ruhsat işlerinden sonra da meseleyi devam ettirecek olan kurum İl Özel İdaresi’dir. İl Özel İdaresi’nin katkılarıyla da ihaleyi gerçekleştireceğiz. Konu, bütün Yalova kamuoyunun gündemindedir. Dolayısıyla Yalova Lisesi’nin yapılmaması ya da isminin değiştirilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. İnşallah, önümüzdeki haftadan itibaren ihale süreci başlayacak. Çok tarih vermek istemiyorum ama Şubat- Mart ayı gibi Yalova Lisesi’nin temelini atmış oluruz” dedi.

“Sınavla öğrenci alacak”

Yalova Lisesi’nin sınavla öğrenci alacağı yönündeki soruya da cevap veren İl Milli Eğitim Müdürü H. İbrahim Akmeşe, “Yalova Lisesi diye bir lise var zaten. Bu lise zaten özel program ve proje uygulayan bir okul. Şuan geçici olarak başka bir yerde eğitim görülüyor. Şuan zaten bizim verebileceğimiz bir karar değil. İşleyen bir sistem var” diye konuştu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle