Vefa Salman’dan İmamoğlu’na Destek

Vefa Salman’dan İmamoğlu’na Destek

2014 yılında yerel seçimlerin yenilendiği Yalova’nın Belediye Başkanı Vefa Salman’dan CHP İstanbul Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’na destek geldi.

Salman, “Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar. İmamoğlu bu kez seçimi açık farkla alacak” dedi.

YSK’nın İstanbul merkezindeki seçimi yenileme kararı sonrasında bir açıklama yapan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman 2014 yılında kendisinin de benzer bir şekilde seçimi kazandığını söyledi. Salman tüm Dünya’nın gözünün bu seçime çevrildiğinin de altını çizerek, “23 Haziran’da İstanbul merkezindeki seçimlerin yenilenmesi kararı alındı. Açıkçası ben böyle bir kararı kesinlikle beklemiyordum. Zira böyle bir kararın gerekçeye dayanması gerekiyor. Damdan düşenin halinden en iyi damdan düşen anlar. Ben bunu 2014 yılında yaşadım. İstanbul seçimlerine yönelik yenileme kararı beni şoke etti. Bu sadece İstanbul ve Türkiye’yi ilgilendiren değil, Dünya’yı ilgilendiren bir konu haline geldi. Dünya’nın Türkiye’ye bakışında ciddi soru işaretleri oluştuğuna da eminim. Ben daha önce de bunu söyledim. Eğer İstanbul seçimi yenilenirse Yalova’da ki seçim nasıl olduysa İstanbul seçimi de benzeri bir seçim olacak. Ben seçimi Ekrem İmamoğlu’nun bu kez açık farkla alacağına eminim” dedi.

Kısıtlılar nedeniyle Yalova’da seçim yenilenmişti
 Yalova'da, 30 Mart 2014 tarihinde yapılan ve CHP'nin 6 oy farkla kazandığı yerel seçim, Yüksek Seçim Kurulu'nca (YSK) 7 kısıtlı seçmenin oy kullandığı gerekçesiyle iptal edilmişti. Yalovalıların 1 Haziran 2014'te tekrar sandığa gittiği seçimi, CHP'li Vefa Salman 228 oy farkla kazanmıştı. Bu seçimde; CHP'nin adayı 29 bin 227 oy, AK Parti'nin adayı ise 28 bin 999 oy almıştı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle