Vatandaşlar Dere Islahı İstedi

Vatandaşlar Dere Islahı İstedi

Gaziosman Paşa Mahallesi Yeni Doğan Caddesi Akyol ve Asude Evleri’nin bulunduğu noktadan geçen dereden yayılan pis kokular vatandaşları rahatsız ediyor. Bölgede yaşayan vatandaşlar derenin ıslah edilmesini istediler.

GOP Mahallesi hızla gelişen ve yeni konutların inşa edildiği bir nokta olarak dikkat çekiyor. Mahalle’nin Yenidoğan Caddesi, Akyol ve Asude Konutları mevkiinden geçen dere ise son günlerde kirlilik nedeniyle tepki topluyor. Dereye karışan kanalizasyon atıklarına bağlı etrafa yayılan koku vatandaşları rahatsız ediyor. Konuyla ilgili olarak yetkililerden yardım isteyen vatandaşlar, “Evlerimizin ve mahallenin ortasından geçen bu dereye kanalizasyon atıkları karışıyor. Bunu derenin renginden ve etrafa yayılan kötü kokudan anlamak mümkün. Bu koku evlerimize kadar geliyor ve bizleri çok rahatsız ediyor. Yetkililerden bu soruma çözüm bulmalarını istiyoruz” dediler.

“Haşerelerden uyuyamaz haldeyiz”
Vatandaşlar derede ilaçlama da yapılmadığından haşere ürediğini bunların da evlere girdiğini belirterek, “Özellikle sivrisinekler nedeniyle neredeyse uyuyamaz haldeyiz. Dere haşere üremesin için çok uygun bir halde. Burada ilaçlama yapılırsa bizlerde bu sıkıntılardan kurtuluruz” diye konuştular.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle