“Valiyle Tamamen Aynı Düşünüyorum”

22 Temmuz 2022 10:15
“Valiyle Tamamen Aynı Düşünüyorum”

CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, Yalova Valisi Muammer Erol’un, “Yalova'nın en kolay ihmal edilebilir il olma hususiyetini biran evvel ortadan kaldırmak gerekiyor" sözlerine destek vererek, “Valiyle tamamen aynı düşünüyorum” dedi.

Yalova Valisi Muammer Erol, 16 Temmuz’da yapılan, Yalova Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda kente yapılacak yatırımlarla ilgili olarak, "Yalova'nın en kolay ihmal edilebilir il olma hususiyetini biran evvel ortadan kaldırmak gerekiyor" demişti. Vali Muammer Erol’un sözlerine destek veren CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, "Valiyle neredeyse ilk defa tamamen aynı düşünüyoruz çünkü bizim birçok konuda yıllardır söylediğimiz haykırdığımız gerçeği o da dile getirmiş. Bu iktidarın gözünden Yalova'nın nasıl gözüktüğünü, nasıl algılandığını net bir şekilde anlatmış" şeklinde konuştu.

Yalova Valisi Muammer Erol’un bahsettiği yatırımların ağırlıklı olarak yollardan oluştuğunu söyleyen İl Başkanı Gürel, "Bunlardan zaten en komiği en efsane hale gelmiş olanı biliyorsunuz, Yalova-Armutlu yolu yaklaşık 25 yıldır bitmeyen bir yol. Bunun üzerinde yaklaşık 2-3 yıldır ‘bitiriyoruz, başlıyoruz, kamulaştırmasını bitirdik, projelerini yaptık’ dedikleri çevre yolu var.  Hatta en son ilgili belediyelerin imar planlarında o yol kamulaştırma bedeli çıkmasın diye imar planındaki kişilerin mülkiyetleri terk alanları o yoldan olacak şekilde ayarladılar ki bir masraf çıkmasın bir an önce yapalım diye. O biteli de bir buçuk iki yıl oldu. Hatta ihalesinin yapıldığını söylediler. O da bir şekilde başlayamıyor. Muhtemelen başlayamayacaklar parasızlıktan" dedi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle