“Üreten Sanayinin Yanındayız”

“Üreten Sanayinin Yanındayız”

AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş Yalova İMES Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etti. Özgümüş, “Üreten sanayinin ve sanayicimizin her zaman yanındayız” dedi.

Yalova’da kurulumuna devam eden Yalova İMES Makine İhtisas OSB’de hızla sona yaklaşılıyor. Bu kapsamda gelinen noktayı görmek ve bilgiler almak isteyen AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, OSB alanında incelemede bulundu. Büyükgümüş’ü gelişinde Yalova İMES Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir karşıladı. Burada Yalova İMES Makine İhtisas OSB’nin amacı hakkında bilgi veren Özdemir, “Yalova İMES Makine İhtisas OSB olarak önceliğimizi çevreye veriyoruz. Yeşil OSB unvanını uluslararası boyutta kazanmak temel hedeflerimiz arasında ilk sırayı almaktadır. Bu doğrultuda gerekli altyapı ve üstyapı yatırımları yapmayı, OSB'nin ortak enerji tüketimlerini OSB içerisinde kurulacak güneş enerji santralinden temin etmeyi, arıtma tesisini ileri arıtma olarak dizayn ederek, arıtılan suyu sulama suyu olarak OSB katılımcılarının hizmetine sunmayı, yenilenebilir enerji yatırımları yaparak, OSB katılımcısının enerji birim fiyatlarını OSB'lerdeki ortamla fiyatlardan en az yüzde 20 daha uygun hale getirmek, limanlara, demiryolu bağlantısı yapmak suretiyle OSB katılımcısının nakliye maliyetlerini minimize etmeyi, OSB içerisinde antrepo- depo kurmak ve işletmek suretiyle OSB katılımcısının lojistik maliyetini minimize etmeyi, fabrika inşaatları aşamasında, yüzde yüzü OSB’ye ait YİMES İnşaat A.Ş. marifetiyle minimum bedelle ve uzun vadeli ödeme planlı ödeme kolaylıklarıyla fabrika inşaatları için katılımcının yatırım maliyetini minimize etmeyi ve son olarak kurulacak çevre laboratuvarı, ortak sağlık güvenlik birimi, atık yönetim tesisi ile katılımcının zorunlu gelir ve gider harcamalarını minimize etmeyi hedefliyoruz” dedi.
AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ise doğaya saygılı sanayi üretiminin önemine vurgu yaparak gerek yaptıkları yatırım ve sağlayacakları istihdam hacmi ve gerekse çevreye sağlıklı bir OSB oluşturacakları için teşekkür etti. Üretimin ve sanayinin her zaman yanında olduklarını belirten AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ise, “Üreten sanayinin ve sanayicimizin her zaman yanında ve sorunlarına yapıcı olarak yaklaşıyoruz. Yalova’da çevreyle içiçe ve zararsız bir üretim alanının oluşturulmasında bizde mutluyuz” diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle