Ünlülerin Berberi Anılarını Anlattı

05 Aralık 2009 00:00

Türk sinemasının en parlak dönemlerinde aralarında İbrahim Tatlıses, Yılmaz Güney, Müslüm Gürses, Kadir Savun ve Sırrı Elitaş gibi onlarca ünlüyü dükkanında ağırlayan berber Salih Bay, dükkanının bir çok filme de mekan olduğunu söyledi.

Bay, “İbrahim Tatlıses’i Çınarcık’da inşaatta çalıştığı dönemlerde parası olmadığı için çok kez bedava tıraş ettim” dedi.

Bir dönem neredeyse dükkanına ünlülerin akın ettiği Çınarcık’lı berber Salih Bay bu günlerde mütevazi dükkanında ayakta durma mücadelesi veriyor. Türk sinemasının en hareketli olduğu 70’li yıllarda ilçeye gelen birçok ünlüyü tıraş eden Bay bu ünlülerin daha sonra sırf İstanbul’dan Çınarcığa gelerek kendisine tıraş olduğunu söyledi. Aralarında Müslüm Gürses, Kadir Savun, Sırrı Elitaş, Yıldıray Çınar, Turhan Feyzioğlu, Yılmaz Duru ve Kenan Kan gibi o dönem çok önemli sinema sanatçıları dükkanında ağırladığını dile getiren Bay dükkanının bir çok filme de mekan olduğunu söyledi. Ancak bu ünlüler arasında birisi varki onunla olan anılarını hiç unutamıyor. O günlerde sade bir inşaat işçisi olan İbrahim Tatlıses bugün çok ünlü bir sanatçı durumunda. Çınarcık’da inşaatlarda çalıştığı yıllarda sık sık Salih Bay’ın berber dükkanına gelen Tatlıses parasız zor yıllarında Bay’dan destek de görmüş. İbrahim Tatlıses’le ilgili anılarını anlatan Bay, “İbrahim burada inşaatlarda çalışırdı. Çok yoksulluk çekti. Zor günleri oldu. O yıllarda bana gelir çoğu kez parası olmadığı için parasız tıraş ederdim. O esnada da şarkı söyler ve herkesi kendisine hayran bırakırdı” dedi.

O yıllarda kendisine “Ünlülerin Berberi” dediklerini dile getiren Çınarcık’lı berber Salih Bay, “Ancak o günler geride kaldı. Artık sadece ilçemizdeki insanlar geliyor. Bizde o günlerdeki hatıralarımızı anlatıp mutlu oluyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle