Tüyleri Diken Diken Eden Sergi

27 Kasım 2021 10:55
Tüyleri Diken Diken Eden Sergi

Serap Lokmacı küratörlüğünde 22 sanatçının katılımıyla gerçekleşen "Ölmek İstemiyorum" isimli karma resim sergisinin açılışı Yalova Valisi Muammer Erol ve Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa tutuk tarafından gerçekleştirildi.

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla Engelsiz Kafe’de bir sergi düzenlendi. 22 sanatçının eserlerinden oluşan ve Serap Lokmacı küratörlüğünde oluşturulan serginin açılışını ise Yalova Valisi Muammer Erol ve Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk yaptı. Sergiyi gezen ve eserlerle ilgili bilgiler alan Vali Erol ve Başkan Vekili Tutuk sanatçıları kutladı.

Serginin en can alıcı bölümü ise Emine Bulut cinayetinden yola çıkılan ve şiddete uğramış bir kadının canlandırıldığı bölüm oldu. İzleyenlerin tüylerini diken diken eden gösteri ise kadına yönelik şiddeti tüm çıplaklığı ile gözler önüne serdi.

Serginin küratörü Serap Lokmacı elde edilen tüm geliri Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Yalova Şubesi’ne eğitime destek bursu olarak kullanılması amacıyla bağışladı.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle