Tutuk’tan Kardeş Şehir Girne’ye Ziyaret

23 Kasım 2022 08:54
Tutuk’tan Kardeş Şehir Girne’ye Ziyaret

Kıbrıs’ın Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne giden Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk, burada Yalova’nın kardeş şehri Girne’yi de ziyaret etti.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü tarafından karşılanan Tutuk, iki şehir arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi için gereken çalışmaların yapılacağını ifade etti.

Yalova’nın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki iki kardeş şehrinden birisi olan Girne’ye giden Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk ve Yalova heyeti burada Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü tarafından konuk edildiler. İlk olarak Girne Belediyesi’ne giden Tutuk ve beraberindekiler Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’yi makamında ziyaret ettiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Girne ve Girne Belediyesi hakkında bilgiler verdi. Girne’de olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını dile getiren Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk ise Yalova ve Yalova Belediyesi çalışmaları ile ilgili bilgiler paylaştı. Girne ile sosyal, kültürel ve ekonomik açılardan ilişkileri güçlendirmek istediklerini ifade eden Tutuk bu amaçla çeşitli çalışmalar yapılabileceğini de ifade etti. Tutuk ve Güngördü ziyaretin anısına birbirlerine karşılıklı hediyeler de takdim ettiler. Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ve Yalova heyeti ardından Girne’nin önemli noktalarını gezdiler.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle