Tutuk, Depremzede Aileleri Unutmadı

25 Mart 2023 11:14
Tutuk, Depremzede Aileleri Unutmadı

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Ramazan ayının ilk iftarını depremzede ailelerle birlikte yaptı. Tutuk, deprem bölgesine ve deprem bölgesinden ilimize gelen depremzedelere yönelik yardımları sürdüreceklerini dile getirdi.

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ve eşi Gökçen Tutuk, Ramazan ayının ilk iftarını Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 11 ilde can ve mal kayıplarına yol açan depremde evlerini kaybederek Yalova'ya gelmek zorunda kalan depremzede ailelere verdi. İftar yemeğine Yalova Valisi Muammer Erol ve AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü de katıldı. Fatih Plaza'da gerçekleşen iftar yemeğinde depremzede ailelerle tek tek ilgilenen Tutuk, her zaman yanlarında olacaklarını söyledi.

Tutuk, iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, depremin acısını en iyi kendilerinin bildiğini belirterek, "Biz 17 Ağustos 1999 yılında bu acıyı yaşadık. Can kayıplarımız vardı. Evlerini kaybedenler uzun süre çadırlarda kalmak zorunda kaldı. O nedenle biz çok hassasız. Deprem bölgesine ilk ekip gönderen illerden birisi olduk. Depremzedelerimizin ne kadar ihtiyacı varsa, Yalova Valiliği ve Yalova Belediyesi olarak yanında olmayı sürdüreceğiz" dedi.

Tutuk, Yalova Belediyesi olarak deprem bölgesindeki ve ilimize gelen depremzedelerin gıda ihtiyaçlarını da karşıladıklarının altını çizerek, “Depremden etkilenen illerdeki vatandaşlarımıza gıda maddeleri de gönderdik. Yardımlarımızı sürdürüyoruz. Ramazan dolayısıyla ilimizdeki depremzede vatandaşlarımıza da gıda yardımlarını arttırdık” diye konuştu.

Tutuk, ayrıca Yalova'da depremzedeler için açtıkları sosyal markete de dikkat çekerek depremzedelerin buradan ücretsiz faydalanabileceklerini belirtti. Tutuk, "Sosyal marketimiz depremzedelere açık. Buradan ne ihtiyaçları varsa sağlayabilirler. İlimize gelen depremzede vatandaşlarımızın Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğüne kayıtlarını yaptırmaları şart. Bu depremzedelere daha sağlıklı hizmet vermemiz açısından önemli" diye konuştu.

İftar yemeğine katılan depremzede aileler ise Tutuk'a teşekkür ederek, kendilerine gösterilen ilgi ve alakadan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle