“Türkiye’Ye Örnek Bir Ekibiz”

“Türkiye’Ye Örnek Bir Ekibiz”

Yalova Orman ve Tarım Müdürü Suat Parıldar Su Ürünleri ve deniz denetimlerinde kullanılacak olan 12 metrelik, “Yalova” adlı su ürünleri kontrol ve denetim teknesini tanıttı

Kocaeli’den Bursa’ya kadar uzanan geniş bir şeritte denetim gerçekleştirdiklerini belirten Parıldar, “Türkiye’de de Su Ürünleri Denetim ekibimiz örnek bir ekiptir” dedi.
Kocaeli, Yalova ile Bursa deniz şeridinde deniz ve su ürünleri kontrol ve denetimi yapan Yalova Orman ve Tarım Müdürlüğüne bağlı Yalova Su Ürünleri Kontrol Şubesi yeni bir tekneye daha kavuştu. 12 metre uzunluğunda ve gerekli radar sistemleriyle donatılmış tekneye, “Yalova” adı verildi. Tekne ise Yalova Orman ve Tarım Müdürü Suat Parıldar tarafından basına tanıtıldı. Müdürlük olarak yapılan denetimler hakkında da bilgiler aktaran Parıldar Su Ürünleri Denetim ekibinin çalışmaları ile Türkiye’de ki örnek ekiplerden birisi olduğunu dile getirdi. Parıldar açıklamasında, “Yalova Marmara’da su ürünleri kontrol ve denetimi açısından çok önemli görevler yapıyor. 2017 yılının Nisan ayında aldığımız, tekne ile bizim denetim kabiliyetimiz arttı. 7 metrelik bir teknemiz daha var. Diğer tekne dalgalı havalarda ki denetimlerde bize biraz daha zorluk çıkartıyordu. 12 metre uzunluğundaki bu yeni tekne personel güvenliğimiz açısından da çok daha iyi. Biz Kocaeli’den, Bursa’ya kadar uzanan şeritte Marmara Denizi’nde etkin bir denetim yapıyoruz. Geçen yıl yaptığımız 765 denetimin 116’sı deniz denetimi. Bu 116 gün gece gündüz denetim yapmışız demek. Senenin3’te 1’ini arkadaşlarımız denizde geçirmişler. Su Ürünleri Şubemizde 7 personelimiz var. İlçelerdeki personelleri de zaman zaman değerlendiriyoruz. Türkiye’de de Su Ürünleri Denetim ekibimiz örnek bir ekiptir. Çok alçak gönüllü olmaya gerek yok. Hem çalışma performansı hem de özveri açısından iddialıyız” dedi.  

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle