Türk Dünyası Yalova’da Buluştu

19 Temmuz 2022 11:18
Türk Dünyası Yalova’da Buluştu

Yalova Folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından bu yıl 25.cisi düzenlenen, “Türk Boyları Şöleni” renkli görüntülere sahne oldu. Kortejle başlayan şölen Barış Manço Açık Hava Tiyatrosu’nda sergilenen gösterilerle devam etti.

Türk Boyları Kültür Şöleni, Türk Dünyası’nı Yalova’da buluşturdu. Şölen 15 ülkeden 300 civarında dansçının katıldığı kortej yürüyüşü ile start aldı. Gazipaşa Caddesi'nde başlayan kortej yürüyüşü 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda sona erdi. Festivale bu yıl YAFEM ekiplerinin yanı sıra Azerbaycan, Bulgaristan, KKTC, Kırgızistan, Bosna Hersek, Özbekistan, İran, Irak, Kabardey, Karaçay Çerkes, Kuzey Osetya, Rusya Astrahan, Kazakistan, Saha Yakut, Çeçenistan ve Dağıstan'dan halk oyunları ekipleri katılıyor.

Kortej yürüyüşü Barış Manço Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen Gala ile devam etti. Burada sahne alan ekipler Türk Dünyası’nın farklı coğrafyalarından gelen zengin kültürü sahneye taşıcılar. Anfi Tiyatroyu hınca hınç dolduran Yalovalılar ise ekipleri sık sık alkışladılar. 22 Temmuz tarihine kadar devam edecek şölen çerçevesinde Yalova ve ilçelerinde ekipler gösteriler sahneleyecek.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle