Türk Dünyası Gazetecilerinden Tutuk Ve Soygüzel’e Ziyaret

Türk Dünyası Gazetecilerinden Tutuk Ve Soygüzel’e Ziyaret

Türk Dünyası Gazetecileri ve Basın Mensupları Buluşması için Yalova’ya gelen yabancı basın mensupları Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ve İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel’i makamında ziyaret ettiler.

YAFEM tarafından bu yıl 14.sü düzenlenen Türk Dünyası Gazetecileri ve Basın Mensupları Buluşması birçok ülkeden gelen basın mensuplarını Yalova’da ağırlıyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen oturumlarla basın birlikteliğinin Türk Dünyası açısından taşıdığı önem ortaya konuyor. Yalova’da bulunan basın mensupları çeşitli ziyaretler de gerçekleştiriyorlar. Bu kapsamda Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’u ziyaret eden YAFEM Başkanı Özer Koyuncu, Yönetim kurulu üyeleri ve ilde bulunan gazeteciler, Tutuk’a etkinlik hakkında bilgiler verdiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ise, “Türk Dünyasının çeşitli noktalarından gelen basın mensuplarını Yalova’da ağırlamaktan çok mutluyuz. Bu organizasyonu 14 yıldır devam ettiren YAFEM’i de yürekten kutluyorum. Burada yapılan görüşmeler ve sonrasında hazırlanan bildirinin de Türk Dünyasının birlikteliği açısından büyük bir önem taşıdığına inanıyorum” dedi.

Yalova’da bulunan gazetecilerin ikinci durağı ise İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel oldu. Konuklarını makamında ağırlayan Soygüzel de , “İlimizin güzide kültür sanat derneklerinden YAFEM’in Yönetim Kurulu Başkanı Özer Koyuncu ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile 14. Türk Dünyası Gazeteciler Buluşması için Yalova’mızda bulunan Azarbeycan, Irak ve Afganistan’dan gazeteci dostlarımız, ziyaretleriyle bizleri onurlandırdılar. YAFEM’in başarılı çalışmaları bizleri her zaman çok mutlu ediyor. Kendilerine tebrik ve teşekkür ettim. Bu vesileyle Türk Dünyası ile ilgili de geniş perspektifli bir sohbet yapma imkanını da bana sundukları için mutluyum” dedi.
Türk Dünyası Gazeteciler ve Basın Mensupları buluşması amacıyla Yalova’da bulunan konuklar ile Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ve İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel de ziyaretin anısına karşılıklı hediyelerini sundular.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle