Tersanelerde Korona Önlemleri Alındı

Tersanelerde Korona Önlemleri Alındı

Yalova Altınova Tersane Girişimcileri San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ş. Fazıl Uzun, koronavirüs ile mücadele kapsamında tersanelerde önlemler aldıklarını kaydetti

  Tersanelerin yurtdışına iş yaptığından dolayı daha Covid-19 virüsü ülkemizde görülmemişken farkındalık oluşturarak iki aydan uzun süredir çok yoğun dikkat ve özen gösterildiğini belirten Yalova Altınova Tersane Girişimcileri San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ş. Fazıl Uzun, “Bu tutum artarak devam etmektedir” dedi.

  Uzun, şöyle devam etti; “Resmi kurumlar ile toplantılar düzenlenmiş, alınacak tedbirler hakkında tespitler yapılmış, tersanelerde üst ve orta düzey yöneticilerin bilgilendirilmesi sağlanmıştır. Tersanelerimizde, iki aylık geçen zamanda Covid-19 ile mücadele eylem planı kapsamında uygulanan tedbirler; Bilgilendirme ve eğitim, hijyen ve dezenfektasyon, gemilerle ilgili özel tedbirler, yoğunluğu ve teması azaltacak tedbirler başlıkları altında pek çok işlemlerdir. Başlangıçta yurtdışı risk yüksek görülürken artık risk sadece yurtdışı kaynaklı değildir. Virüsün yurt içinde yayılmasına karşı, kendi inisiyatifimizdeki önlemleri belirlemek ve uygulamak üzere kamu kurumları ve uzmanlar ile çalışmalarımız devam etmektedir. Gelişmelere göre Sağlık Bakanlığımızın direktifleri ile her türlü ek tedbirleri almaya hazırız.”

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle