Termal’den 2 Dünya 3.sü Çıktı

30 Temmuz 2022 11:09
Termal’den 2 Dünya 3.sü Çıktı

U17 Kadın Güreş Türk Milli Takımında yer alan Termal Belediyesporlu Tuba Demir ve Şevval Çayır Dünya 3.cüsü oldu.

Şampiyonadaki bir diğer Termal Belediyesporlu kadın güreşçi olan Sevim Akbaş ise repesaj mücadelesine çıkarak madalya için Polonyalı rakibi ile karşılaşacak.

Termal Belediyesporlu kadın güreşçiler minderlerde fırtına gibi esmeyi sürdürüyor. U17 Kadın Güreş Türk Milli Takımında yer alan Termal Belediyesporlu Tuba Demir, Şevval Çayır ve Sevim Akbaş, ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiler. İtalya’nın Roma kentinde devam eden U17 Dünya Şampiyonası’nda Kadınlar 57 kiloda mindere çıkan Tuba Demir, Hindistanlı rakibi Liza Tomar’ı 7-0’lık net bir skorla yenerek Dünya 3.cüsü oldu ve bronz madalyanın sahibi oldu. Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden Termal Belediyesporlu bir diğer isim olan Şevval Çayır’da 49 kiloda Dünya 3.lüğü için Kazankistanlı Aiymgul Abylova ile karşılaştı. Rakibine adeta nefes aldırmayan Şevval Çayır rakibini 13-0 yenerek Bronz madalya kazandı.

53 kilogramda mindere çıkan Termal Belediyesporlu kadın güreşçi Sevim Akbaş son 16 turunda Ukraynalı Mariia Yefremova’ya (10-0) yenilerek altın madalya şansını kaybetmişti. Akbaş repesaj müsabakasında Polonyalı Maria Antonina Szkudlarek ile karşılaşacak. Akbaş’ın da rakibini yenerek Dünya 3.sü olması bekleniyor.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle