Tercih Danışmanlığı Desteği Başladı

Tercih Danışmanlığı Desteği Başladı

Milli Eğitim Bakanlığının LGS yerleştirmeleri için tercih danışmanlığı hizmeti başladı.

Tüm öğrenci ve velileri EBA üzerinden çevrim içi olarak verilecek hizmetten yararlanmaya davet eden Yalova Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, internete erişimi olmayan öğrencilere de telefonla tercih danışmanlığı hizmeti verileceğini duyurdu.

Yalova Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezî sınav, yerel ve pansiyonlu okul yerleştirme sürecine katılacak Yalovalı öğrenciler için Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden çevrim içi tercih danışmanlığı hizmeti başlatılmadığını belirterek "Bu hizmet, canlı sınıfların yapıldığı dijital platformlar üzerinden gerçekleştirilecek" dedi.

Müdür Yeniyol, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, LGS kapsamındaki merkezî sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından merkezî sınav, yerel yerleştirme ya da pansiyonlu okullar arasından hangi liseyi tercih edeceğine dair soruları bulunan aileler ve öğrenciler için tercih danışmanlığı hizmetini başlatacaklarını ifade etti.

Bu süreçte, her yıl olduğu gibi bu yıl da tercih danışmanlığı hizmeti ile Yalovalı öğrencilerin ilgi, değer ve yetenekleri doğrultusunda en uygun üst öğretim kurumlarına yerleşmelerine katkı vermeyi amaçladıklarını dile getiren Yeniyol, şu bilgileri verdi, “Kurulan tercih danışmanlığı birimlerimiz, öğrencilere Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden çevrim içi gerçekleştirilecek. Rehberlik ve araştırma merkezlerimizde (RAM) kurulan tercih danışmanlığı birimlerimizce de internete erişimi olmayan ve LGS tercihinde bulunacak öğrencilerimize telefonla tercih danışmanlığı hizmeti verilecek. Okul müdürlükleri, öğrencilerimizin 20-29 Temmuz tarihleri arasında tercih danışmanlığı hizmetini ne zaman alacakları konusunda öğrencilerimizi bilgilendirecek. Öğrencilerimizi ve velilerimizi tercih danışmanlığı hizmetinden yararlanmaya davet ediyoruz"

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle