Taşköprü Kültür Gezilerine Başladı

Taşköprü Kültür Gezilerine Başladı

Taşköprü Belediyesi, düzenlediği kültür ve tarih gezilerine ilk olarak Amasra-Safranbolu turu ile başladı.

Bartın ve Karabük illerinin tarihi merkezlerini rehberler eşliğinde gezen vatandaşlar, özellikle tarihi çekiciler pazarına hayran kaldılar.

Taşköprü Belediyesi, kültür ve tarih gezilerine Bartın ve Karabük illeri ile başladı. Gezilere katılan vatandaşlar, Tarihi çekiciler pazarı, Amasra Kalesi, Amasra Müzesi, Cenova Kalesi gibi yerleri gezdiler. Karabük iline bağlı Safranbolu gezisi de de yörenin tarihi ve turistik noktalarını ziyaret eden vatandaşlar Safranbolu Çarşısı, Yörük köyü ve Bulaklı mağarası gibi noktaları gezme imkanı buldular. Taşköprü Belediyesi’ne kendilerine sunulan bu imkandan dolayı teşekkür eden vatandaşlar, “Belediyemizin bize sunduğu bu imkan sayesinde daha önce görmediğimiz bu noktaları gezme imkanı bulduk. Gerek genel kültürümüzün gelişimi ve gerekse eğlenmemiz anlamında çok faydalı bir gezi oldu. Bu gezilerin devam etmesini istiyoruz” dedi.
Taşköprü Belediye Başkanı İsmail Aslan ise, “Belediye olarak belde halkımıza yönelik bu tip etkinlikleri devam ettireceğiz. Belirli periyotlarla devam edecek olan gezilerimiz için belirlediğimiz noktalara vatandaşlarımızı ücretsiz olarak götürüyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle