Taşköprü Belediyesi’nde Devir Teslim

Taşköprü Belediyesi’nde Devir Teslim

Taşköprü Belediyesi’nde düzenlenen törenle eski belediye başkanı Nedret Gülen görevi seçimi kazanan İsmail Aslan’a devretti.

Yaşanan sorunlar nedeni ile CHP’den istifa eden İsmail Aslan ve beraberindeki bir grup İYİ Parti saflarına katıldı. Ancak CHP’nin İYİ Parti ile yaptığı protokol gereği CHP’den ayrılanların İYİ Parti’den aday gösterilmemesi kararı üzerine DP saflarına geçen İsmail Aslan Taşköprü Belediye Başkan adayı gösterildi. DP saflarında seçime giren Aslan kullanılan 2 bin 654 oydan bin 88’ini alarak belediye başkanı seçildi. Taşköprü Belediye Başkanı ve CHP adayı olan Nedret Gülen ise 298 oy alabilmişti.

Yerel seçim sonrasında ezici bir üstünlükle Taşköprü Belediye Başkanlığı görevine seçilen İsmail Aslan görevi Taşköprü Belediyesi’nde düzenlenen törenle eski başkan Nedret Gülen’den devraldı. Gülen, Aslan’a görevi bırakırken yaptığı konuşmada, “Seçimler halkın iradesinin tecelli ettiği mecralardır. Halkın tercihi bizim için değerlidir. Biz bu görevi devraldığımızda Taşköprü için elimizden geleni yapacağımızı söylemiştik. 5 yıllık görev süremiz içerisinde de bu amaçtan şaşmadan çalıştık. Şimdide görevi İsmail Aslan’a devrediyoruz. Ben İsmail Aslan’ın da beldemiz için güzel hizmetler üreteceğine inanıyorum” dedi.
Nedret Gülen’e teşekkür eden Taşköprü Belediye Başkanı İsmail Aslan ise, “Bu bir hizmet yarışıdır. Bizde bu göreve beldemize hizmet etmek istediğimiz için talip olduk. Nedret Gülen Başkanımız tecrübeli ve Taşköprü aşığı bir insandır. Görev süresi içerisinde beldemiz için hizmet ederek burasının gelişimine katkı sundu. Biz de ondan devraldığımız bu görevi en iyi şekilde yerine getirme gayreti içerisinde olacağız” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle