Süper ve 1. Amatör’de Gece Maçları Oynanacak

08 Ekim 2022 08:43
Süper ve 1. Amatör’de Gece Maçları Oynanacak

Futbol Tertip Komitesi, Futbol İl Temsilcisi Sefa Demir başkanlığında toplanırken önemli kararlara imza attı.

Yapılan toplantının en çarpıcı gündem maddesi ise 2022-2023 sezonunda Süper Amatör ve 1. Amatör Kümede merkez sahada her hafta 4 karşılaşma Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi olmak üzere gece maçı şeklinde oynanacak olması oldu.

Ayrıca Süper Amatör Kümenin 29 ve 30 Ekim, 1. Amatör Küme A ve B Gruplarıyla, U18, U16, U14 liglerinin de 15-16 Ekim tarihleri arasında kesin başlatılması kararı alındı.

“Tüm kulüplerimize hayırlı olsun”

Kararlarla ilgili olarak açıklamada bulunan Futbol İl Temsilcisi ve Tertip Komitesi Başkanı Sefa Demir,”  Tertip Komitemiz tarafından daha önce yapılan istişareler doğrultusunda kararlar aldık. Tüm kulüpler maçlarını oynayacakları birinci ve ikinci olmak üzere saha bilgilerini istedik. Süper Amatör Kümenin 29 ve 30 Ekim, 1. Amatör Küme A ve B Gruplarıyla, U18, U16, U14 liglerinin de 15-16 Ekim tarihleri arasında kesin başlatılması kararı aldık.  Buna paralel olarak Süper Amatör Küme ve 1. Amatör Küme maçlarının Amatör Saha-1 ve Amatör Saha-2’de olmak üzere her hafta 4 karşılaşmanın Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi Gece maçı olarak oynatacağız. Haftalık maç planlamamızın kulüplerimizin, antrenman, yönetici ve çalışan sporcuların programlarını daha rahat yapabilmeleri için sitemizde 4 haftalık programımızı yayınlama kararını da aldık. Merkezde oynanacak olan U14 karşılaşmalarına Tuğrul Şener Tesisleri ve Bayram Biçer Doğuş Spor Tesislerinde oynatacağız. Bunlara ek olarak oynanacak Süper Amatör, 1. Amatör A-B Grubu, U18-U16-U14 Liglerinin fikstürleri Yalova Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na ait web sitesinden yayınlanmıştır” diye konuştu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle