Subaşı Belediyesi’nden Öğrencilere Büyük Destek

Subaşı Belediyesi’nden Öğrencilere Büyük Destek

Subaşı Belediyesi tarafından beldede evlerinde bilgisayar ve internet olmayan öğrencilere yönelik önemli bir hizmet verilmeye başlandı. Belediyeye ait bilgisayar salonu kapılarını öğrencilere açtı.

2020/2021 eğitim ve öğretim yılının uzaktan eğitim sistemi ile başlaması sonrasında bir çok öğrenci evlerinde bilgisayar ve internet olmaması nedeniyle derslere katılım sağlayamadı. Bu noktada harekete geçen Subaşı Belediyesi beldedeki öğrencilerin eğitimden geri kalmamaları için belediyeye ait bilgisayar salonunu öğrenciler açtı. Öğrenciler gün içerisinde istedikleri saatlerde bu salona gelip bilgisayarları kullanarak derslere katılabiliyorlar. Çocukların ve gençlerin eğitimini önemsediklerini dile getiren Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay ise, “Beldemizdeki gençlerin uzaktan eğitimle derslere katılımını sağlamak adına böyle bir hizmeti hayata geçirdik. Onlar derslerden geri kalmayarak iyi bir eğitim almalılar ki geleceğimiz emin ellerde olsunlar. Belediye olarak geleceğimize yapılacak en önemli yatırımın gençlere yapılan yatırım olduğunu biliyoruz. Bunun yolunun da gençlerimizin eğitiminden geçtiğin bilinci ile hareket ediyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gençlerimizin eğitimine destek vermeyi sürdürecek ve onları geleceğe en iyi şekilde hazırlayacağız” dedi.

Subaşı Beldesi halkı da belediye tarafından hayata geçirilen bu hizmete tam destek verdi. Belediye Başkanı Turan Canbay’a teşekkür eden Subaşı beldesinde yaşayan vatandaşlar, “Beldedeki bazı çocuklarımızın evinde internet ya da bilgisayar yok. Bu da onların derslere girememesine neden oluyor. Belediyemizin bu hizmeti sayesinde artık onlar da rahatlıkla dersleri takip edebiliyorlar” diye konuştular.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle