Şönim Yeni Binasında Hizmet Vermeye Başladı

Şönim Yeni Binasında Hizmet Vermeye Başladı

Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin, Yalova Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi’nin (ŞÖNİM) yeni binasında hizmet vermeye başladığını duyurdu.

ŞÖNİM’i yeni hizmet binasında ziyaret eden Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin, merkez çalışmaları hakkında bilgiler aldı. ŞÖNİM Müdürü Yasemin Yigen’den bilgiler alan Laçin Kurumun daha iyi fiziki şartlara sahip yeni bir binaya kavuşturulmasının mutluluğu içerisinde olduklarını vurgulayarak, “Bakanlığımız tarafından Şiddet Önleme ve İzleme Merkezleri 2012 yılında kurulmaya başlanmış ve 2019 sonuna kadar 81 ildeki teşkilatlanmalarını tamamlayarak, yereldeki Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele çalışmaları hızlandırılmıştır. Şiddet Önleme ve İzleme Merkezlerinde; kadın erkek eşitliğinin sağlanması, toplumsal yaşamın tüm alanlarında kadınların konumlarının güçlendirilmesi ve kadınlara karşı her türlü ayrımcılığın önlenmesi için koruyucu ve önleyici çalışmalar yapılmaktadır. Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bağlı kuruluşu olan Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü ilimizde 2016 yılından bu yana 7/24 esasına dayalı hizmet vermeye başlamıştır. Ocak ayı itibariyle yeni hizmet binası Bayraktepe Mah. Şehit Ömer Faydalı Bulvarı Talih Sok. No:128 Merkez/Yalova adresine taşınmış ve ŞÖNİM hizmetlerine yeni binasında devam etmektedir” diye konuştu.

Ziyarette  Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin’e il müdür yardımcıları Zekiye Baş, Burhan Çaçan ve Habib Alim ile SHM Müdür Yardımcısı Engin Çınar da eşlik ettiler.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle