Satrançta Altınova Damgası

23 Aralık 2022 09:00
Satrançta Altınova Damgası

Satranç Federasyonu Yalova İl Temsilcili tarafından düzenlenen Yıldızlar Satranç Turnuvasında kendi yaş grubunda ilk üçü Altınova Anadolu Lisesi öğrencileri paylaştı.

Satranç Federasyonu Yalova İl Temsilcili tarafından düzenlenen Yalova Yıldızlar ve Küçükler Yaş Grupları Şampiyonası tamamlandı. 24 ayrı kategoride yapılan şampiyonada Yıldızlar Kategorisinde Altınova Anadolu Lisesi öğrencileri ilk üç sırayı paylaştı. Şampiyonada dereceye giren sporcular 21-28 Ocak 2023 tarihlerinde Antalya ilinde yapılacak Türkiye Yaş Grupları Şampiyonasına gitmeye hak kazandı.

Mutluluklarını paylaştılar

Satranç şampiyonasında dereceye giren öğrenciler mutluluklarını Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ile paylaştılar. Altınova Anadolu Lisesi Okul Müdürü Bünyamin Kozaklı, Öğretmenler Numan Alp Yeker ve Edanur Çankaya, Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Satranç Turnuva Birincisi Arda Fatih Arslan, Satranç Turnuva İkincisi Arif Koca ve Satranç Turnuva üçüncüsü Abdullah Kunduz Başkan Oral’ı makamında ziyaret ettiler.

“Destek vermeye devam edeceğiz”

Altınova Belediyesi olarak bu yıl 15’inci Ulusal Satranç Turnuvasını düzenlediklerini hatırlatan Başkan Oral, genç sporcuları kutladı. Santranca ilçe olarak büyük önem verdiklerini vurgulayan Başkan Oral, “Satranç sporu, zihin geliştiren önemli bir kültürel faaliyettir. Her yaş grubunda insanlar birbirlerine rakip oluyorlar. Dolayısıyla bu sporun çocuklarımı ve gençlerimiz arasında ilgi uyandırması bizim için de sevindirici bir durum. Satranç sporunun yaygınlaşması için destek vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle