Roman sporcu Kadir Dalkıran MMA’da Dünya Şampiyonu Oldu

Roman sporcu Kadir Dalkıran MMA’da Dünya Şampiyonu Oldu

22-26 Mart 2017 tarihleri arasında Antalya’nın Kemer İlçesinde gerçekleştirilen Karma Dövüş Sanatları (MMA) Dünya Şampiyonasında Yalovalı sporcu Kadir Dalkıran 65 kiloda Rus rakibi Boris Ignatiev Lilo’yu yenerek altın kemerin sahibi oldu.

30 ülkeden bin civarında sporcunun katıldığı organizasyonda 19 yaşındaki sporcu Yalova’ya dünya şampiyonluğu ile döndü. Uzun süredir Karma Dövüş Sanatları (MMA) Dünya Şampiyonasına antrenörü İbrahim Yıldız ile sıkı bir şekilde hazırlanan Dalkıran, genç yaşına rağmen elde ettiği şampiyonlukla büyük mutluluk yarattı.

“Mahallesinde coşkuyla karşılandı”
Bağlarbaşı Mahallesinde yaşayan genç sporcu, Genç Romanlar Derneği tarafından yapılan organizasyon ile coşkuyla karşılandı. Yapılan konvoyla MMA Dünya Şampiyonu Kadir Dalkıran kemeriyle Yalova sokaklarında tur attı.

Genç Romanlar Derneği Başkanı Kerem Koyuncu, “Yalova roman mahallesinin gururu olan Kadir Kadir Dalkıran kardeşimiz Antalya'da yapılan Karma Dövüş Sanatları (MMA) Dünya Şampiyonasında altın kemer kazandı. Başta Antrenörü İbrahim Yıldız olmak üzere Kardeşimizi bize bu gururu yaşattığı için tüm mahallem adına teşekkür ederim” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle