Ramazan Şehri Feshane’yi Aratmayacak


Cumhuriyet Alanında bu kez ilk kez oluşturulacak olan “Ramazan Şehri” düzenlenecek etkinliklerle Feshane’yi aratmayacak.

Geleneksel gösterilerin yanı sıra ünlü sanatçılarda 1 ay boyunca burada konser verecek. Ramazan Şehri’nin ilk konuğu ise Mustafa Sandal olacak.

Yalova Ramazan’ı bu yıl ilk kez kurulacak olan Ramazan Şehri ile karşılayacak. Cumhuriyet Alanı’nda kurulacak olan Ramazan Şehri İstanbul’daki Feshane’nin bir benzeri olacak. Yalova Belediyesi, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası ile Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından ortaklaşa düzenlenecek olan Ramazan Şehri kendi finansmanını da kendisi yapacak. Konuyla ilgili Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, YTSO Başkanı Celal Özel ve YESOB Başkanı Fehmi Öncü’nün katılımı ile bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda projenin detayları aktarıldı. Konuyla ilgili ilk sözü alan Koçal, “Ramazan Şehri Yalova’da ilk kez düzenlenecek ve bundan sonraki her Ramazanda da kurulacak. Burası sökülüp takıla bilen bir sistemle oluşturulacak. Ramazan Şehrinde 10 metre karelik 120 dükkan yer alacak ve bu dükkanlar esnaflara 1000 ila 1.500 TL’ye kiralanacak. Buradan alınacak olan kira gelirleri ile de Ramazan Şehrindeki etkinliklerin finansmanı sağlanacak. Burada Osmanlı geleneksel eğlencelerinin yanı sıra konserler, şiir dinletileri de düzenlenecek. Yine ünlü sanatçılarda Yalovalılara halk konserleri verecek. Ramazan Şehri’nin ilk konuğu ise Mustafa Sandal olacak” dedi.

YTSO Başkanı Celal Özel ise, “YTSO olarak önemli gördüğümüz bu organizasyonda öncülük etmekten büyük onur duyuyoruz. Biz Yalova’ya katkısı olacak her projeye imkanlarımız dahilinde destek olmayı misyon edinmiş bir kurumuz. Bu projenin toplumun dinamiklerini de harekete geçireceğine inanıyorum. Ramazan Şehri Projesi ekonomik ve sosyal anlamda Yalova’ya katkı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Proje sayesinde piyasada bir hareketlilik yaşanacağına inandığını dile getiren YESOB Başkanı Fehmi Öncü ise, “Nerede hareket orada bereket diye bir atasözümüz var. Ben buna inanıyorum. Projenin getireceği hareketliliğin esnafımıza ekonomik yansımalarının olacağı kesindir” diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle