Prf. Dr. Ömer faruk bilgen’den başkan acar’a ziyaret

25 Mart 2023 11:13
Prf. Dr. Ömer faruk bilgen’den başkan acar’a ziyaret

Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, Bursa Özel Medicabil Hastanesinin Sahibi Prf. Dr. Ömer Faruk Bilgen ve Yalovalı iş adamı Metin Soysal’ı ağırladı.

Sağlık turizmi konusunda istişarelerde bulunulan ziyarette, Termal’in şifalı termal su kaynakları, doğası ve yatak kapasitesi ile sağlık turizmine katkı sağlayacağı ifade edildi.

Bursa Özel Medicabil Hastanesinin Sahibi Prf. Dr. Ömer Faruk Bilgen ve Metin Soysal, Termal Belediye Başkanı H.Sinan Acar’ı ziyaret ederek sağlık turizmi hakkında görüş alışverişinde bulundular. Ziyarette, Termal’in sahip olduğu şifalı termal su kaynakları, doğası ve yatak kapasitesi ile sağlık turizmi açısından son derece verimli olduğu vurgulandı. Bilgen ve Soysal’ı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, sağlık turizminin Termal için önemli bir fırsat olduğunu söyledi. Acar, “Termal ilçemiz, hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çeken bir bölge. Burada bulunan termal su kaynaklarımızın sağlığa olan faydalarını herkes biliyor. Tarih boyunca sağlık arayanların ilgi odağı olan bir yer. Ayrıca doğamızın güzelliği ve tarihi mirasımız da Termal’i cazip kılıyor. Biz de belediye olarak sağlık turizmini desteklemek için elimizden geleni yapıyoruz.” dedi.

Bursa Özel Medicabil Hastanesinin Sahibi Prf. Dr. Ömer Faruk Bilgen ise Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar’a teşekkür ederek, sağlık turizminin geliştirilmesi için işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirtti. Bilgen, “Sağlık turizmi, hem ülkemizin hem de bölgemizin ekonomisine katkı sağlayacak bir sektör. Biz de Medicabil Hastanesi olarak bu alanda hizmet veriyoruz. Termal ilçesinin sahip olduğu potansiyeli çok iyi değerlendirmek gerekiyor. Bu konuda Termal Belediyesi ile ortak çalışmalar yapabiliriz.” diye konuştu.

Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, konukları ile bir süre daha Termal ve Termal ilçesinin potansiyelleri konusunda istişarede bulundu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle