Polis Kurallara Uymayanlara Ceza Yağdırdı


Yalova Emniyet Müdürlüğü ekipleri şehrin birçok noktasında eş zamanlı olarak korona virüs önlemlerine bağlı denetimler gerçekleştirdiler.

Denetimlerde kurallara uymadıkları tespit edilenlere kelimenin tam anlamıyla ceza yağdı.

Korona virüsle mücadele kapsamında alınan tedbirlere uyulmasında güvenlik güçleri yoğun bir çaba harcıyor. Vatandaşların bu kurallara bireysel olarak uymasının toplumsal sağlık açısından büyük önem taşıdığına vurgu yapan uzmanlar özellikle maske ve mesafe kuralına vurgu yapıyorlar. Bu noktada denetimler gerçekleştiren Yalova Emniyet Müdürlüğü ekipleri şehrin birçok noktasında kontrol noktaları oluşturdu. Ağırlıklı olarak kentin yoğun olduğu yerlerde kurallara uymayanları tespit eden ekipler bu şahıslara kanunun belirttiği cezaları uyguladılar. Vatandaşlara kurallara uymamalarının tekrar tespiti durumunda hapis cezasına kadar uzanan bir takım yaptırımlar uygulanacağını da hatırlatan güvenlik güçleri halkı bu konuda duyarlı olmaya da davet ettiler.

Denetimlerde kurallara uymayan yayalara 132’şer TL ceza kesildi. Denetimlerde ekipler drone da kullandı. Yaklaşık bir saat süren denetimde 22 kişiye toplam 2 bin 904 TL para cezası kesildi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle