Özel Bireyler Çanakkale’yi Gezdi

03 Şubat 2023 09:08
Özel Bireyler Çanakkale’yi Gezdi

Türkiye Beyazay Derneği Yalova Şubesi üyelerine yönelik faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürüyor. Dernek tarafından düzenlenen gezi ile özel bireyler Çanakkale ve Çanakkale Savaşı’nın geçtiği yerleri gezdiler.

Türkiye Beyazay Derneği Genel Merkezi ile Gençlik Spor Bakanlığı arasında gerçekleştirilen işbirliği kapsamında Çanakkale iline bir gezi düzenlendi. Geziye ildeki dernek üyesi özel bireyler ve aileleri katıldı. Çanakkale Savaşı’nın geçtiği yerleri gezen ve o manevi atmosferi soluyan özel bireyler duygusal anlar yaşadılar.

Gezinin son derece güzel bir ortamda gerçekleştirildiğini ifade eden Türkiye Beyazay Derneği Yalova Şubesi Başkanı Fatih Olğun ise “Yüzlerce etkinlik ve faaliyet yaptık ancak bu başka bir deneyim oldu. Üyelerimizin her türlü engeline rağmen havanın oldukça soğuk olmasına aldırmadan Şehitlerimizin aziz hatıralarını yad etmek ve o muhteşem duyguyu hissetmek için harcanan çabayı gördükçe yaptığımız işin ne kadar özel bir iş olduğunu anladım. Koltuk değnekleri ile şehitlikleri gezen kardeşlerimi görmek bu aziz milletin her ferdinin ne denli yüksek manevi duygulara sahip olduğunu anlamak için oldukça önemliydi. Gerek genel merkezimize gerekse Gençlik Spor Bakanlığımıza yaptıkları bu önemli çalışma için teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle