Oyuncaklarını Değiştirerek Topluma Örnek Oldular

23 Kasım 2022 08:50
Oyuncaklarını Değiştirerek Topluma Örnek Oldular

Özel Masal Bakım Evi ve Taşköprü Belediyesi Anaokulu öğrencileri Avrupa Atık Azaltım Haftası dolayısıyla oyuncaklarını değiştirerek topluma örnek oldular.

Avrupa Atık Azaltım Haftası bu yıl, “Döngüsel ve Sürdürülebilir Tekstil” teması ile kutlanıyor. Bu çerçevede Çiftlikköy ilçesinde de bir takım etkinlikler gerçekleştiriliyor. Etkinliklere bağlı olarak hem öğrencilerin paylaşmayı öğrenmelerini sağlamak hem de haftanın ruhuna uygun şekilde bir etkinliğe imza atmak için karşılıklı değişim çalışması gerçekleştirildi. Çiftlikköy Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık birimi öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikte Özel Masal Bakım Evi ve Taşköprü Belediyesi Anaokulu öğrencileri karşılıklı olarak oyuncaklarını değiştirdiler. Bu hareketleri ile topluma da bir mesaj veren minikler hem oynamadıkları oyuncaklarını değiştirmiş hem de bilgilenmiş oldular.

Avrupa Atık Azaltım Haftası'nın (European Week for Waste Reduction – EWWR) her yıl 20-28 Kasım tarihlerinde kutlanıyor. Hafta atıkların azaltılması ve çevre bilincinin kazandırılması ana temasından doğarak tüm Avrupa’da kutlanmaya başladı. Hafta bu yıl ise yine aynı tarih aralığında, “Döngüsel ve Sürdürülebilir Tekstil” temasına uygun etkinliklerle kutlanıyor.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle