Online Kuran Eğitimleri Başlıyor

Online Kuran Eğitimleri Başlıyor

Yalova Müftüsü Cevdet Cemal Çıkrık, online olarak gerçekleşecek olan, “Haydin evden Kur’an öğrenmeye” isimli proje hakkında bilgi verdi.

Tüm vatandaşlara açık eğitimlere 17 Ocak 2021 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

Yalova Müftüsü Cevdet Cemal Çıkrık makamında basın mensuplarıyla buluştu. Burada Müftülük çalışmaları hakkında bilgi veren Çıkrık hayata geçirilen “Haydin evden Kur’an öğrenmeye” isimli projenin de detaylarını paylaştı.  Çıkrık, “Diyanet İşleri Başkanlığının salgın sürecinde halkımızın manevi ihtiyaçlarından Kur’an-ı Kerim eğitimini karşılamak için “Haydin evden Kur’an öğrenmeye” isimli proje kayıtları 17 Ocak 2021 tarihine kadar devam etmektedir. Yalovalı vatandaşlarımız www.diyanet.org adresinden kayıt yaptırabilirler dedi.

Kuran kursu inşaatı sürüyor
Yalova’da yapımına başlanan Vasfiye Turna hafızlık Yatılı Kur’an Kursu inşaatı hakkında da bilgileri paylaşan Yalova Müftüsü Cevdet Cemal Çıkrık, “Yalova İl Müftülüğü 100 kişilik Vasfiye Turna hafızlık yatılı Kur’an Kursu inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor. Son kat betonu da atılan Kur’an Kursumuzun 2021 yılı içerisinde tamamlanıp halkımızın hizmetine sunulması hedeflenmektedir” diye konuştu.

Eğitim seminerleri sosyal medya üzerinden gerçekleştiriliyor
Yalova halkına yönelik eğitim seminerlerinin de sosyal medya üzerinden sürdürüldüğünü vurgulayan Çıkrık, “Yalova müftülüğü tarafından Aile Eğitimi Seminerleri düzenlenmektedir. instegram ‘diyanetyalovaadrb’ sayfasından yayınlanan seminerler halkımızın istifadesine sunulmaktadır. Ayrıca bu seminerler ‘yalovamuftuluk’ facebook adresinde de yayınlanmaktadır” diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle