“Okullarımızın Çağın Gereksinimlerini Yakalaması Gerekiyor”

27 Ağustos 2022 10:24
“Okullarımızın Çağın Gereksinimlerini Yakalaması Gerekiyor”

Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe yeni eğitim ve öğretim yılı öncesinde müdürlerle yapılan toplantıda, okulların çağın gereksinimlerini yakalaması gerektiğini söyledi.

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı hazırlıkları çerçevesinde sene başı okul ve kurum müdürleri toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe başkanlığında yapıldı. Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, 5 ilçe Milli Eğitim Müdürü, Şube Müdürleri ile tüm resmi, özel okul ve kurum müdürleri de katıldılar.

Toplantının açılışını yapan Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, eğitim öğretime dair yıl boyunca gerçekleştirecek çalışmaların planlanacağı toplantıda, tüm çalışmaların çok fonksiyonlu olarak planlamasını istedi.  Planlamanın sağlam zeminler üzerinde yer almasının önemli olduğuna da vurgu yapan Akmeşe, "Bir ekosistem mantığıyla hareket etmeliyiz ve eğitimi ilgilendiren tüm yollar bizim yolumuz olmalıdır. Değişimi ve gelişimi yakalamak için de okullarımızın çağın gerekliliklerini yakalaması gerekiyor. Bu noktada öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin motivasyonunu yüksek tutmamız önem arz ediyor" dedi.

"Şimdi yeni şeyler söylemek lazım"

Yeni eğitim öğretim yılında yeni ve yenilikçi çalışmalara da imza atmak gerektiğini belirten Akmeşe, konuşmasına Mevlana'nın, "Dün dünde kaldı cancağızım. Şimdi yeni şeyler söylemek lazım" sözleri ile devam etti.  Akmeşe,  koordinasyon içinde yeni ve gelişime yönelik çalışmalara ağırlık verilmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca öğretmenlerin öğrencilerin akademik başarıları kadar, sosyal gelişimlerine de aynı önemi göstermeleri gerektiğini vurguladı. 2021-2022 eğitim öğretim yılının değerlendirmesiyle başlayan toplantı, yeni eğitim öğretim yılında yapılacak ve yapılması planlanan çalışmaların il milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri tarafından paylaşılmasıyla devam etti. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından iyi dilek ve temennilerle toplantı sonaerdi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle