Okullarda Doğa Eğitim Programları Başlıyor

20 Eylül 2022 09:46
Okullarda Doğa Eğitim Programları Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı ve TEMA Vakfı arasında imzalanan protokol kapsamında Yalova’da ki okullarda da Doğa Eğitimi Programlarına başlanıyor.

TEMA Vakfı Yalova Temsilcisi Arzu Demir ve TEMA Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe’yi makamında ziyaret etti. Ziyarette TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği, Merkez İlçe Sorumlusu Saffet Yıldız, Çiftlikköy İlçe Sorumlusu Necla Güler, Kadıköy Mahalle Sorumlusu Özcan Demir, Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Kübra Karahanoğlu ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Uğur İnan da hazır bulundular.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, konuklarına teşekkür ederek başlayan eğitim ve öğretim yılı ile ilgili bilgiler verdi. Kendilerini ağırladığından dolayı Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe’ye teşekkür eden TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Arzu Demir ise Milli Eğitim Bakanlığı ve TEMA Vakfı arasında imzlanan protokol gereğince Yalova’da ki okullarda da doğa eğitimlerine başlanmasını içeren dilekçeyi Akmeşe’ye teslim etti. Burada konuşan Demir, “Okullarda doğa eğitim programları adı altında ekolojik okur yazar bireyler yetiştirmek üzere Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokoller ve İş Bankası, Minik ve Yavru TEMA’lara yönelik desteği ile eğitimler veriliyor” dedi.

Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA ve Lise TEMA programlarının başvurularını almaya temsilcilik olarak başlanıldığının bilgisini paylaşan İl Temsilcisi Arzu Demir, başvuruların tamamlanmasını takiben TEMA Vakfı Genel Merkezi tarafından onaylanan sınıflarda Milli Eğitim Müdürlüğü'nün onayı ve Yalova Valiliği’nin olurları ile Doğa Eğitim Programlarının uygulanmasına başlayacaklarını ifade etti.

“Yıl içinde düzenli olarak okul ziyaretleri yapılacak”

Gönüllü öğretmenler vasıtasıyla uygulanan programlar, Milli Eğitim müfredatına uyumlu olacak şekilde TEMA Genel Merkezi ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlandığını söyleyen Demir, “Çocukların doğada daha çok zaman geçirmelerini, gözlem yapmalarını, merak duygusuyla doğayı keşfetmelerini sağlamak ve ekolojik okuryazarlık becerilerini güçlendirmek amacı ile bu program tasarlandı.  Yalova TEMA ekibi olarak yıl içinde düzenli aralıklarla okul ziyaretleri ile eğitim programının öğrencilere ve öğretmenlere hediye materyellerini program uygulama durumlarını takibini gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda dilekçemizi verdik ve çalışmalarımızı başlatıyoruz, Yalova’mıza, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.
Ziyaret sonrasında TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Arzu Demir tarafından Yalova Milli Eğitim Müdürü Arzu Demir’in yakasına TEMA rozeti de takıldı.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle