Öğretmenler Ayak Tenisinde Hünerlerini Sergiledi

16 Kasım 2022 09:00
Öğretmenler Ayak Tenisinde Hünerlerini Sergiledi

Türkiye Ayak Tenisi Federasyonu Yalova İl Temsilciliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 24 Kasım Öğretmen Günü dolayısıyla düzenlediği organizasyonda Çınarcık’ta görev yapan öğretmenler ayak tenisinde hünerlerini sergiledi.

Çınarcık Spor Salonunun ev sahipliği yaptığı 24 Kasım Öğretmenler Günü Ayak Tenisi Turnuvası kıran kırana müsabakalara sahne oldu. Oynayan öğretmenler kadar izleyen öğretmenlerinde soluksuz takip ettiği organizasyonda şampiyonluk Kocadere İlköğretim Okulu’nun oldu. İkinci ise Hüdaverdi Aydın Ortaokulu oldu. Turnuvada üçüncülüğü Hüdaverdi Aydın İlköğretim Okulu kazanırken; Çınarcık Sağlık Meslek Lisesi de turnuvayı dördüncülükle tamamladı.

“Mücadele eden tüm okul ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum”

Ayak tenisi sporunun Yalovalıların hafızasına yavaş yavaş kazındığına vurgu yapan İl Temsilcisi Tamer Balkaş, “Ülkemizde gelişmekte olan ve her kesim tarafından ilgi ve sevgiyle karşılanan branşımızın tanınması ve gelişmesi için var gücümüzle mücadele ediyoruz. Ayak tenisinin ülkemizde hak ettiği yerlere gelmesi için 81 ilde gönüllülük esasıyla faaliyetler gösteriyoruz. Amacımız; gelişmekte olan sporlar federasyonu bünyesine dahil edilmek ve branşın layık olduğu yere gelmesi için çalışmalarımızı daha sağlam adımlarla ilerletmektir. Ayak tenisinin çok değil bir kaç yıl sonra olimpiyatlarda boy göstereceğine inanıyorum. Dileğimiz, devlet büyüklerimizin branşa sahip çıkarak hali hazırda teşkilatlanmasını başarıyla sürdüren ayak tenisi ailesine sahip çıkmasıdır. 2021 yılda kurulan federasyonumuzun kısa sürede Türkiye, Avrupa ve dünya kupaları, üniversiteler arası organizasyonlar düzenleyerek az zamanda büyük işler gerçekleştirmiştir. Bu branşa gönül verenlerin üstün gayretleri ile bugünlere kadar gelen çabaların devletimiz tarafından desteklenmesini, HİS veya gelişmekte olan sporlar federasyonu bünyesine dahil edilmesini istiyoruz. Turnuvaya katılan tüm takımlarımıza organizasyonda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunar, değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü bu vesile ile kutluyorum” dedi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle